אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 18 שנה: נדב גרינשפון עוזב את קבוצת לבייב צילום: גלעד קוולרציק

בלעדי לכלכליסט

אחרי 18 שנה: נדב גרינשפון עוזב את קבוצת לבייב

גורמים בשוק ההון אמרו ל"כלכליסט" כי גרינשפון מקים יחד עם שני שותפים זרים קבוצת השקעות, שתתמחה בהשקעות בחברות ישראליות גלובליות, בעיקר בתחום התעשייה המסורתית, עם יתרון תחרותי טכנולוגי

01.08.2018, 08:26 | גולן חזני

נדב גרינשפון עוזב את קבוצת לבייב אחרי 18 שנה. ל"כלכליסט" נודע כי גרינשפון יוצא לדרך עסקית עצמאית. גרינשפון כיהן במשך 11 שנה כסגן יו"ר אפריקה ישראל וכיו"ר אפריקה נכסים. במקביל הועסק כמנכ"ל חברת האחזקות הפרטית ממורנד, שבאמצעותה החזיק לב לבייב בשליטה באפריקה ישראל. במסגרת תפקידו עסק בהשקעות ריאליות בארץ ובחו"ל, ובחלק מהתקופה הוא חי באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

גורמים בשוק ההון אמרו ל"כלכליסט" כי גרינשפון מקים יחד עם שני שותפים זרים קבוצת השקעות, שתתמחה בהשקעות בחברות ישראליות גלובליות, בעיקר בתחום התעשייה המסורתית, עם יתרון תחרותי טכנולוגי. במסגרת זו ינסה גרינשפון לנצל את הניסיון והקשרים שצבר עם השנים בסין, בארה"ב ובאירופה כדי לסייע לחברות ישראליות בחדירה לשווקים חדשים.

גרינשפון ושותפיו גייסו משקיעים זרים נוספים ומספר משקיעים ישראליים. אלה ישקיעו באותן חברות ישראליות ובמקביל ינסו להוביל אותן לגיוסי הון וחוב. כמו כן תחתור קבוצת ההשקעות לעסקאות מיזוגים ורכישות בעולם.

אפריקה ישראל מצויה לקראת סיומו של הסדר חוב שני על חוב של 3 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח. במסגרת ההסדר נמכרת החברה למוטי בן־משה. לבייב החליט לוותר על השליטה ולהתמקד בעסקיו ברוסיה.

נדב גרינשפון מנכ"ל אפריקה ישראל, צילום: גלעד קוולרציק נדב גרינשפון מנכ"ל אפריקה ישראל | צילום: גלעד קוולרציק נדב גרינשפון מנכ"ל אפריקה ישראל, צילום: גלעד קוולרציק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות