אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה שגרירות ארה"ב בלונדון מוכרת גלילי נייר טואלט במכירה פומבית? צילום: שאטרסטוק

למה שגרירות ארה"ב בלונדון מוכרת גלילי נייר טואלט במכירה פומבית?

וזה עוד לא הכל. פריטים נוספים שיוצעו למכירה כוללים מכונית יד שנייה, סורק ברקודים, מסור של חברת בוש ו-22 כסאות פלסטיק על גלגלים

01.08.2018, 20:07 | שיכות כלכליסט
שגרירות ארה"ב בלונדון מציעה למכירה 1,200 גלילי נייר טואלט. אריזות נייר הטואלט, שיוצעו למכירה פומבית מקוונת מוגדרות כחדשות ולא משומשות. דובר מטעם השגרירות אמר לאתר האינדיפנדנט כי מדובר בגלילים "שהם מעט מעל הסטנדרט הרגיל", זאת על אף שאינם כוללים שום סימון שיקשר אותם לדונלד טראמפ, ברק אובמה או כל ממשל אמריקאי.

גלילי נייר הטואלט מהווים חלק ממכירה פומבית שעורכת השגרירות במטרה להיפטר ממלאי עודף ולא רצוי. פריטים נוספים שיוצעו למכירה כוללים מכונית יד שנייה ומצלמה שבורה. לפי דובר השגרירות מדובר באירוע שנתי שמהווה הזדמנות לעובדים לציית לחוקי משרד החוץ האמריקאי בנוגע לחסכנות פיננסית על ידי כך שירוויחו כסף ממוצרים "שאינם נחוצים או תקינים".

נייר טואלט למכירה, צילום: US State Department נייר טואלט למכירה | צילום: US State Department נייר טואלט למכירה, צילום: US State Department

לפי ההודעה, נייר הטואלט נמכר בשל המעבר לאחרונה של השגרירות מגרובנור סקוור בשכונת מייפייר היוקרתית לשכונת בטרסי, שכן מתקני נייר הטואלט במבנה החדש שונים וגלילי הנייר לא נכנסים בהם. המעבר הזה של השגרירות שנקבע עוד בימי ממשל אובמה זכה לביקורת מצידו של הנשיא הנוכחי טראמפ. "אני לא חסיד גדול של החלטת ממשל אובמה למכור את השגרירות בלונדון ששכנה במיקום מצוין עבור 'גרושים' ואז בנתה מבנה חדש במיקום פחות טוב ב-1.2 מיליארד דולר", אמר בשנה שעברה.

נכון לאתמול (שלישי) התקבלו כבר 21 הצעות לרכישות גלילי נייר הטואלט, אולם ההצעה הגבוהה ביותר עמדה על 152 ליש"ט, זאת כשמחיר מספר זה של גלילים באתרי מסחר מקוון רגילים עומד על 485 ליש"ט לפחות. אם כי יש עוד זמן להגיש הצעות גבוהות יותר, שכן המכירה נסגרת ביום רביעי הבא – 8 באוגוסט.

וולוו משומשת למכירה, צילום: US State Department וולוו משומשת למכירה | צילום: US State Department וולוו משומשת למכירה, צילום: US State Department

פריטים נוספים המוצעים למכירה כוללים סורק ברקודים (בינתיים ההצעה הגבוהה ביותר עומדת על 60 ליש"ט), מסור של חברת בוש, חמישה שואבי אבק של דייסון ו-22 כסאות פלסטיק על גלגלים. עם זאת, הפריט היקר ביותר הוא ככל הנראה מכונית וולוו שחורה בת 11 שנים. המכונית משכה כבר 32 הצעות, כשהגבוהה ביותר בינתיים עומדת על 6,394 ליש"ט.

עם זאת, מצלמה של סוני שהוגדרה במצב רע ובלי מטען, משכה רק 10 הצעות, הגבוהה ביותר עומדת על 24 ליש"ט.

השגרירות בלונדון אינה היחידה שמנסה להיפטר מחפצים ישנים. 9 שגרירויות אמריקאיות נוספות מנסות למכור ציוד ישן, לרוב רהיטים, מוצרי חשמל ומחשבים. עם זאת, אפשר גם למצוא פריטים משונים יותר. כך למשל השגרירות האמריקאית באלבניה מציעה למכירה צמיגים ומלגזה "ניתנת לתיקון" עבור 4,969 ליש"ט.  

שגרירות ארה"ב בלונדון. נתקעו עם עודפי מלאי, צילום: גטי אימג שגרירות ארה"ב בלונדון. נתקעו עם עודפי מלאי | צילום: גטי אימג'ס שגרירות ארה"ב בלונדון. נתקעו עם עודפי מלאי, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות