אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל חיפה רשם את שיא שינוע המכולות לנמל ישראלי בחודש צילום: רויטרס

נמל חיפה רשם את שיא שינוע המכולות לנמל ישראלי בחודש

בחודש יולי שינע הנמל 135 אלף מכולות - קפיצה של 24% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, והנמל מעריך שיחצה השנה לראשונה את רף 1.5 מיליון המכולות; הרפורמה בנמל והמשך קליטת עובדים צפויים לאפשר המשך התייעלות

01.08.2018, 13:52 | תומר הדר

נמל חיפה שבר בחודש יולי את שיא שינוע המכולות לנמל ישראלי בחודש. לפי הנמל, מדובר ב-135 אלף מכולות TEU (מכולות באורך 20 רגל) - עלייה של 24% ביחס לחודש המקביל אשתקד, אז שונעו בנמל 109 אלף מכולות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הערכות נמל חיפה, בהתחשב בקצב השינוי יחצה הנמל השנה לראשונה את רף 1.5 מיליון המכולות בשנה. על פי נתוני רשות הספנות והנמלים במשרד התחבורה, עלה נתח השוק במכולות של נמל חיפה בששת החודשים הראשונים של 2018 בקצת יותר מ-5% ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2017.

נמל חיפה, צילום: זהר שחר נמל חיפה | צילום: זהר שחר נמל חיפה, צילום: זהר שחר

בתחילת חודש יולי נסגרה תוכנית הרפורמה בנמל חיפה לקראת התחרות העתידית, הסכם שיאפשר את המשך ההתייעלות שבנמל. במקביל, מתקרב לסיומו מכרז לקליטת סוורים בנמל חיפה, קליטה הנדרשת לטובת התמודדות עם העלייה במטענים כלליים שאינם מכולות. קליטת העובדים (בתיאום מלא עם ההסתדרות) צפויה במהלך הרבעון האחרון של השנה.

לדברי מוטי ווטרו, מ״מ מנכ״ל חברת נמל חיפה: ״התוצאות התפעוליות בחודשים האחרונים בהחלט בעלייה ניכרת, ובחודש האחרון הגיעו לשיא. במקביל לסיכום המו"מ על הרפורמה לקראת התחרות העתידית, אפשר כעת להתפנות להמשך התייעלות ושיפור נוסף בתפוקות.

"בעבר כבר הוכתר נמל חיפה כרביעי ביעילותו בעולם במכולות על פי ארגון ה-OECD, ועלינו לשאוף להישאר בצמרת העולמית הגבוהה. לצד השיפור הניכר במכולות לפנינו עבודה רבה גם בהתייעלות בתחום המטען הכללי שאינו מכולות. אני מקווה שקליטת העובדים הקרובה - לצד ציוד חדיש שקנינו - יביאו אותנו לשם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות