אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: "זכיית פפושדו-קרן קפיטל במכרז מחיר למשתכן בעתלית - תקפה" צילום: ערן יופי כהן

ביהמ"ש: "זכיית פפושדו-קרן קפיטל במכרז מחיר למשתכן בעתלית - תקפה"

רמ"י ביטלה זכיית השותפות בפרויקט בשל איחור של יומיים בתשלום דמי הפיתוח שנדרשו על פי תנאי המכרז. הסיבה לאיחור: תאריך התשלום חל ביום שישי והחברה שילמה רק ביום ראשון

01.08.2018, 17:25 | ענת דניאלי

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כביהמ"ש לעניינים מנהליים קיבל את עתירת פפושדו וקרן קפיטל והורה לבטל את את החלטת רשות מקרקעי ישראל לבטל את זכיית החברה במכרז מחיר למשתכן בעתלית. הסיבה לביטול המכרז: החברה אחרה ביומיים בתשלום דמי הפיתוח שנדרשו על פי תנאי המכרז.

קראו עוד בכלכליסט

"אני סבור שראוי לאמץ את עמדת העותרת. אני מקבל את העתירה, מבטל את החלטות ועדות המכרזים של המשיבה שעניינן ביטול זכיית העותרת במכרז זכייתה של העותרת במכרז הנ"ל בהתאם להחלטת ועדת המכרזים מיום ה-10 ביולי 2017 עומדת בתוקפה המלא", כתב השופט המחוזי גדעון גינת. הוא גם חייב את רמ"י בהוצאות בסך 20 אלף שקל.

ביולי 2017 זכתה פפושדו וקרן קפיטל במכרז וחברה זו אף הייתה המציע היחיד להקמת 60 דירות בעתלית. על פי פס"ד, החברה שילמה את התשלומים בהם חויבה בהתאם למכרז בסך 30 מיליון שקל. ומועד התשלום להוצאות הפיתוח נקבע ליום ו', 8 בספטמבר 2017, אך מכיוון שהיה זה יום שישי - החברות שילמו סך של 14 מיליון שקל רק ביום ראשון לאחר מכן. בעקבות כך ביטלה רמ"י את הזכייה במכרז.

השותפות פפושדו וקרן קפיטל עתרה לביהמ"ש המחוזי בחיפה.

  , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק   , צילום: שאטרסטוק

עוד מסביר השופט בהחלטה, כי רמ"י הודיעה על הזכייה במכרז באיחור של כשלושה שבועות ובהקשר זה טענה רמ"י בהליך כי החברה הזוכה יכלה ללמוד שזכתה במכרז מעין באתר האינטרנט. השופט לא קיבל הטענה וכתב בהחלטה "יש גם בכך כדי ללמד על העדר הקפדה מצד רמ"י על מועדים בכל הנוגע לחובות המוטלות עליה ושהתשלומים הנדרשים מהעותרת בהתאם למכרז בוצעו על ידיה במועדם, למעט תשלום של הוצאות הפיתוח. הסבר, שניתן על ידי העותרת, היה שהעיכוב חל מכיוון שבימי ו' בשבוע פעילות הבנקים, לרבות הבנק (מטעם העותרת), שמימן את העסקה, היא חלקית בלבד".

עוד קבע השופט כי לאחר הזכייה החברות עמדו בהתחייבויות במכרז וקידמו תכנון במקום, שילמו מס רכישה בגין הקרקע, שכר לבעלי המקצוע לביצוע הפרויקט. "לפי אישור של אדריכל אמיר שוורץ שצורף לעתירה התכנון המפורט במגרשים הסתיים ... וכן בוצע אישור מוקדם ועקרוני עם המהנדס והאדריכל של הרשות המקומית", נאמר בפסק הדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות