אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון מאסק: טסלה קרובה להשלמת שבב ה-AI שלה צילום: Getty

אלון מאסק: טסלה קרובה להשלמת שבב ה-AI שלה

החברה נבדלת מיצרני רכב אחרים, אשר מעדיפים להתבסס על שבבי חברות חיצוניות בפיתוחי הרכב האוטונומי שלהן; המעבד, שהחל ב-2016, צפוי להיות מותאם במיוחד למכוניות טסלה ולייעל את פעילותן

02.08.2018, 12:41 | שירות כלכליסט
מנכ"ל טסלה אלון מאסק אמר אמש (ד') שהשבב המותאם של החברה לניהול נהיגה אוטומטית כמעט מוכן. טסלה נבדלת מיצרניות רכב אחרות, שמעדיפות להתבסס על שבבי ספקים חיצוניים. עד כה, התבססה טסלה על מעבדים של אנווידיה בפיתוחי הרכב האוטונומי שלה.

קראו עוד בכלכליסט

"חשוב לציין שטכנולוגיית שבבי הנהיגה האוטונומית שאנחנו עובדים עליה כבר שלוש שנים מתחילה סוף סוף להבשיל" אמר מאסק בשיחת משקיעים, בה השתתפו גם מומחים בתחום הנהיגה העצמונית. את פיתוח השבבים של טסלה מוביל פיט באנון, מומחה יוצא אפל, שמסר בשיחה: "השבבים קיימים ועובדים, ויש לנו גרסאות שלהם עבור מכוניות ה-S, ה-X, וה-3, אשר כבר נוסו כולם בשטח. הם תומכים ברשתות הקיימות כיום במכונית ויש להם עוד מה לתת כדי להגיע לתפוקה מלאה".

אלון מאסק אלון מאסק אלון מאסק

באנון אמר שכשהחל להוביל את הפרויקט ב-2016, שקל אופציות רבות, כמו כרטיסים גרפיים של Nvidia, או אפשרויות שהציעה ARM. "אף אחד לא תכנון שבבים מאפס", אמר. "שזה מה שאנחנו בחרנו לעשות".

מאסק אמר גם שטסלה מתכננת להגדיל את צוות פיתוח השבבים שלה ולהשקיע בטכנולוגיה ככל שניתן והכי מהר שניתן. הוא הוסיף שהעלות תהיה דומה לסכום שהחברה מוציאה כיום על הטכנולוגיה המשמשמת במכוניותיה, אבל יוסיף הרבה יותר כוח עיבוד זמין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות