אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחרות יוניסטרים: סטיקר לאלגרניים במזון ואפליקציה למציאת שיעורים פרטיים צילום: אוראל כהן

תחרות יוניסטרים: סטיקר לאלגרניים במזון ואפליקציה למציאת שיעורים פרטיים

העמותה הוקמה ע"י היזם רוני צארום, במטרה להעניק ליווי והדרכה לבני נוער מהפריפריה שיקנו להם כלים עסקיים וחברתיים. מידי שנה מוענקים פרס הסטארט-אפ העסקי המצטיין ופרס האימפקט החברתי

02.08.2018, 13:36 | הגר רבט

עמותת יוניסטרים (Unistream) הוקמה ב-2001 ע"י היזם רוני צארום, במטרה להעניק ליווי והדרכה לבני נוער מהפריפריה שיקנו להם כלים עסקיים וחברתיים ויספקו להם מודלים לחיקוי שספק אם יפגשו במקום מגוריהם. אתמול קיימה העמותה את התחרות השנתית "יזם השנה" - במסגרתה מתחרים בני נוער המשתתפים בפעילות העמותה מכל רחבי הארץ על פרס הסטארט-אפ העסקי המצטיין ופרס האימפקט החברתי.

צארום גדל ברמלה ושמכר באוגוסט 2000 לקומברס את אקסלינק תמורת חצי מיליארד דולר. כשנה לאחר האקזיט, ומתוך אמונה שהענקת חוויה של הצלחה עסקית לבני נוער יכולה להיות אירוע משנה חיים, הקים צארום את יוניסטרים.

תחרות יזם השנה , צילום: אוראל כהן תחרות יזם השנה | צילום: אוראל כהן תחרות יזם השנה , צילום: אוראל כהן

בפרס האימפקט זכתה קבוצת החניכים מנתניה שפיתחה ליין בגדים המותאם לילדים עם צרכים מיוחדים בשם EZWEAR.

בפרס סטארט אפ NOW זכתה הקבוצה מנצרת עילית שפיתחה גביע לזכיה בתחרויות ספורט שבו משולב מסך וידאו.

רוני צארום, מייסד עמותת יוניסטרים, צילום: אוראל כהן רוני צארום, מייסד עמותת יוניסטרים | צילום: אוראל כהן רוני צארום, מייסד עמותת יוניסטרים, צילום: אוראל כהן

בקטגוריית שנה ג׳ של תחרות יזם השנה זכתה במקום השלישי קבוצת נתניה, במקום השני זכתה הקבוצה מנתיבות ובמקום הראשון שכלל טיסה לכנס בינלאומי ופרס של 10,000 שקל זכתה הקבוצה מעכו שפיתחה מיזם בשם safe allergy - סטיקר לגילוי רכיבים אלגרניים במזון.

 בקטגוריית שנה ב׳ זכתה במקום הראשון הקבוצה ממרכז עמל חדרה שפיתחה בוט שממליץ על מתנות, צילום: אוראל כהן בקטגוריית שנה ב׳ זכתה במקום הראשון הקבוצה ממרכז עמל חדרה שפיתחה בוט שממליץ על מתנות | צילום: אוראל כהן  בקטגוריית שנה ב׳ זכתה במקום הראשון הקבוצה ממרכז עמל חדרה שפיתחה בוט שממליץ על מתנות, צילום: אוראל כהן

בקטגוריית שנה ב׳ זכתה במקום השלישי הקבוצה מג׳וליס, במקום השני הקבוצה מנתניה, ובמקום הראשון בפרס של 7,000 שקל זכתה הקבוצה ממרכז עמל חדרה שפיתחה אפליקציה למציאת שיעורים פרטיים.

בקטגוריית שנה א׳ בתחרות יזם השנה החליטו השופטים להעניק פרס של 1,000 שקל לכל אחת מהחברות. במקום השני ובפרס של 3,000 שקל לכל מרכז זכו נתניה, חדרה וטירת הכרמל. במקום הראשון זכו שלושה מיזמים: אור יהודה, עפולה וימין אורד.

בת שבע משה, מנכ"לית יוניסטרים , צילום: אוראל כהן בת שבע משה, מנכ"לית יוניסטרים | צילום: אוראל כהן בת שבע משה, מנכ"לית יוניסטרים , צילום: אוראל כהן

"הייתה כאן חגיגה אמיתי של חדשנותויצירתיות שבאו לידי ביטוי במוצרים, אךלא פחות חשוב הוא שהיום חגגנו אתהרב תרבותיות בארגון שלנו", כך אמר צארום בפתיחת האירוע. "יש כאן ייצוג של כל הדתות, המגזרים והצבעים וכולם זוכים לילששוויוני העמותה נוסדה על עקרונות השוויון והיא מחבקת באהבה כל אדם באשר הוא. אנחנו מאמינים שלכל אחת ואחד יש את הזכות לקבל הזדמנות שווה ורק ביחד נוכל לסלול את הדרך לעתיד מדינת ישראל״.

מנכ"לית העמותה בת שבע משה, אמר כי "בתקופה האחרונה יש רוחות רעות בחוץ. הרבה מדברים על אבדן הדרך ובעיקר על תחושת ייאוש ותסכול מהמדינה. האולם הזה מייצג את תמצית הטוב של החברה הישראלית. בוגרי יוניסטרים, הקהילה העסקית שתורמים שנה אחר שנה, אתם מדינת ישראל האמיתית. יוניסטרים מסמנת בעיני רוחב לב ואמונה באחר. כל מי שיושב כאן בחר לא לדבר אלא לעשות ולהוביל אותנו לעתיד של צמיחה חברתית וכלכלית״.

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות , צילום: אוראל כהן אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות | צילום: אוראל כהן אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות , צילום: אוראל כהן

אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות לחדשנות, אמר באירוע: "הפוטנציאל הגדול ביותר להייטק הישראלי יושב כאן באולם. אני מקווה שבעוד כמה שנים אתם תעמדו על הבמה ותחלקו את הפרסים לאנשים אחרים״.

יוניסטרים פועלת ביותר מ-60 יישובים בישראל - מצפת ועד אילת, והפעילות מיועדת לבני 13 עד 30. העמותה מפעילה תוכנית נוער בת 4 שנים, שבמהלכה החניכים מקימים מיזם עסקי ומיזם חברתי בליווי אנשי עסקים מהשורה הראשונה במשק. לפני 3 שנים ייסדה העמותה גם תוכנית בוגרים שמציעה הכוונה קדם־אקדמית ופיתוח קריירה ופועלת למען שילובם במקומות עבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות