אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טויוטה הכתה את התחזיות; תמכור את כל אחזקותיה באיסוזו צילום: בלומברג

טויוטה הכתה את התחזיות; תמכור את כל אחזקותיה באיסוזו

יצרנית כלי הרכב היפנית הרוויחה 5.88 מיליארד דולר ברבעון השני. במקביל, הודיעה על מכירת 50 מיליון מניות של יצרנית הטנדרים ומהשאיות

03.08.2018, 10:37 | שירות כלכליסט ותומר הדר

יצרנית כלי הרכב היפנית טויוטה דיווחה היום (ו') על עלייה של 7.2% ברווח הנקי שלה לרבעון, והכתה בכך את תחזיות האנליסטים. הרווח הנקי של טויטה לרבעון שהסתיים ב-30 ביוני הגיע ל-657.3 מיליארד ין (5.88 מיליארד דולר), זאת לעומת 613 מיליארד ין בתקופה המקבילה אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

הדעה הרווחת בקרב אנליסטים היתה שהשורה התחתונה של טויטה ברבעון תישאר ללא שינוי בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. אבל מכירות חזקות באסיה בשילוב עם הפחתת עלויות סייעו להגדיל את רווחי החברה.

מפעל של טויוטה, צילום: בלומברג מפעל של טויוטה | צילום: בלומברג מפעל של טויוטה, צילום: בלומברג

לפי דו"חות טויוטה, היא מכרה 2.23 מיליון מכוניות ברבעון, עלייה של 21 אלף מכוניות לעומת הרבעון המקביל ב-2017. "טויטה הפגינה ביצועים טובים מאוד במדינות דרום מזרח אסיה", אמרה ל-BBC ראש חטיבת תעשייה וכלי רכב בחברת השירותים הפיננסיים מקארי ג'נט לואיס, שציינה את תאילנד כשוק שבו רשמה טויוטה ביצועים טובים במיוחד.

הרווח התפעולי של טויטה צמח ב-18.87% ברבעון, מ-574.2 מיליארד ין אשתקד ל-682.6 מיליארד ין ברבעון האחרון. למרות הצמיחה, טויוטה השאירה את תחזית הרווח הנקי שלה לכל השנה על 2.12 טריליון ין, זאת לנוכח חששות מהשפעת מלחמת הסחר על המכירות. המשקיעים לא התרשמו יתר על המידה מהדוחות ומניית החברה איבדה 0.9% מערכה במסחר בבורסת טוקיו היום.

טויוטה יוצאת מאיסוזו

בתוך כך תמכור טויוטה את חלקה ביצרנית המשאיות והטנדרים היפנית איסוזו - כך הודיעו צמד החברות לפני שעה קלה. טויוטה מחזיקה ב-50 מיליון מניות איסוזו המהוות 5.8% ממניות החברה. איסוזו עצמה נמנית על יצרניות הרכב הוותיקות ביפן - ונוסדה בשנת 1916 במסגרת שיתוף פעולה בין מספנות ובין חברת הגאז של טוקיו.

טויוטה נחשבה עד כה למחזיקת המניות השלישית בגודלה באיסוזו, אחרי תאגיד מיצובישי ותאגיד הסחר היפני איטוצ'ו. טויוטה עצמה רכשה 5.8% מאיסוזו בשנת 2006. לפי הצהרת איסוזו וטויוטה, למרות מכירת המניות המתוכננת ימשיכו צמד החברות לשתף פעולה בתחומי מחקר ופיתוח. עוד לפי ההצהרה, מכירת המניות נובעת ממה שצמד החברות מגדירות כחוסר יכולת ליישם פרויקטים משותפים שסוכמו בין החברות עוד בשנת 2006, כאשר מניות איסוזו נרכשו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות