אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוג: "העלאת הדירוג של ישראל משקפת אמון במדיניות הממשלה ובנק ישראל" צילום: עמית שאבי

פלוג: "העלאת הדירוג של ישראל משקפת אמון במדיניות הממשלה ובנק ישראל"

נגידת בנק ישראל התייחסה להחלטת חברת S&P להעלות את דירוג ישראל לרמתו הגבוהה אי פעם - AA מינוס. שר האוצר משה כחלון: "העלאת הדירוג תחסוך לנו הוצאות מימון של מיליארדים, שאותן נפנה לבריאות, חינוך ורווחה"

04.08.2018, 10:50 | עמרי מילמן
עולים לליגה הלאומית חברת S&P העלתה את דירוג האשראי של ישראל לרמתו הגבוהה אי פעם העלאת הדירוג של ישראל לרמת AA מינוס מהווה בשורה חיובית מאוד למשק, שתאפשר לממשלה לגייס כספים בעלויות נמוכות יותר. יחד עם ישראל חולקות את הדירוג מדינות כמו צ'כיה וקטאר. כחלון: "ב-3 השנים האחרונות הכלכלה הישראלית הגיעה לנתוני המאקרו הטובים בתולדותיה" עמרי מילמן, 32 תגובותלכתבה המלאה

"החלטת S&P להעלות את דירוג האשראי של ישראל משקפת אמון של המוסדות הבינלאומיים במדיניות הכלכלית של הממשלה ובמדיניות המוניטרית שהנהיג בנק ישראל", כך הגיבה הנגידה ד"ר קרנית פלוג להחלטה המשמחת להעלות את הדירוג של ישראל לרמת AA מינוס - הרמה הגבוהה ביותר אי פעם.

לדברי פלוג, ההחלטה מהווה, בין היתר, הבעת אמון במדיניות בנק ישראל "שתרמה לצמיחה של המשק וליכולת של הממשלה לעמוד בהתחייבויותיה העתידיות". על פי פלוג, "ההחלטה מהווה הוכחה נוספת לחשיבות של ההפחתה המתמשכת של יחס החוב לתוצר, ולתרומתה של הירידה בנטל החוב לחוסנה של כלכלת ישראל".

שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו בכנסת, צילום: אלכס קולמויסקי שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו בכנסת | צילום: אלכס קולמויסקי שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו בכנסת, צילום: אלכס קולמויסקי

שר האוצר משה כחלון התייחס בלילה להעלאת הדירוג ואמר: "בשלוש השנים האחרונות הכלכלה הישראלית נסקה והגיעה לנתוני המאקרו הטובים בתולדותיה. האמון שמביעים בנו הגופים הכלכליים החזקים בעולם מאפשר לנו להמשיך ולהצמיח את המשק ובעזרת פירות הצמיחה לקיים מדיניות של צמצום פערים חברתיים וחיזוק מעמד הביניים והשכבות החלשות. העלאת הדירוג לרמה של AA- תחסוך לנו הוצאות מימון של מיליארדי שקלים, שאותן נפנה עבור המשרדים החברתיים - הבריאות, החינוך והרווחה".

החשב הכללי רוני חזקיהו מסר כי "העלאת הדירוג של ישראל לרמת AA- הגבוהה ביותר אי פעם משקפת את הכרת הגופים הכלכליים הבינלאומיים בחוזקה של כלכלת ישראל ומדגישה את החשיבות בקידום מדיניות המעודדת צמיחה תוך שמירה על משמעת פיסקלית". 

יו"ר פסגות מיכל עבאדי בויאנג'ו, שכיהנה כחשבת הכללית באוצר בין השנים 2011-2017 מסרה: העלאת דירוג האשראי היא בשורה של ממש לכלכלה הישראלית והבעת אמון בעוצמתה. מאמצי המדינה להוריד את יחס החוב- תוצר, לשמור על גירעון נמוך ומנגד לפעול להגדלת הצמיחה הם בין הגורמים המשמעותיים להצלחה כבירה זו. אני תקווה שבקרוב נזכה להעלאות דירוג גם בחברות מדרגות נוספות. זהו יום חג לכלכלה הישראלית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אבל בראיונות את מקשה למצוא מחמאות לשר האוצר
בראיונות עם ד"ר פלוג נראה שהיא מתקשה למצוא מילים שיחמיאו לשר האוצר ולמדיניות הממשלה. מבלי לחוות דעה על מדיניות משרדי הממשלה - דיי ברור שאמון בממשלה לגברת פלוג אין יותר מידי, לכן הכותרת לכל הפחות מצחיקה. המדיניות המרחיבה שפלוג ממשיכה להנהיג בזמן שמרבית הכלכלות החזקות כבר עוברות למדיניות יותר מרוסנת, בצירוף חוסר המעש של הממשלה בנושא הדיור, היא זאת ש"עוזרת" לשפר את מצב החוב של מדינת ישראל. הממשלה בשנים האחרונות מסיימת כל שנה פיסקלית בעודף גביית מיסים, כתוצאה ממחירי הקרקע המטורפים לדיור ומיסים על האזרחים שלה בדוגמת מס קניה ושבח. נראה מה יקרה פה שתהיה העלאת ריבית, האנשים האלה שעכשיו מתדהדרים בהשגים שלם שיעבדו דורות של אזרחים שלא תהיה להם הכנסה חופשית שתעזור לצמיחה בשנים הקרובות. באופן אישי לא מבין את גודל ההשג
ללא שם  |  04.08.18
7.
טרמפיסטית-מיותרת
3 מיליון עניים ויוקר קטסטרופה,והמדינה הכי עניה ב-OECD-והגברת המנותקת הזו מספרת סיפורי עלי באבא????.יש פה הונאה ותרמית מובנת של תעשייה הממציאה נתוני שקר -כדי להסתיר את המציאות הקשה והעגומה.איך יכול להיות "כלכלה בריאה" כאשר החברה הזוגות הצעירים השכר שחוק ומימדי העוני גדלים והולכים-?????איך מפרסמים נתוני הבל על עוני?????הרי לא כל האוכלוסיה מופיעה בסקר,מראש לא כוללים את הערבים את החרדים את החיילים-ואז ממציאים נתון "יפה על כלכלה חזקה"????יוקר הקטסטרופה עלה מעל 1700 אחוז-אבל מפרסמים "שמחיר הדירות ירד ב-0.01 אחוז"????זו לא תרמית?זה לא שקר???במקום לציין"שיוקר הדיור עלה ב-699.99 אחוזים "??שזה המציאות?????.הפכנו לתעשיה שאוכלת נתונים ושותקת במקום לתקוף מנגנון תעמולה שיקרי שמנצל אותנו כדי להסתיר את תנאי המימון של פקידי בנק ישראל,הכנסת,השרים -שחוגגים על כספי המסים-במקום שיחזרו אלינו בקיצוץ טרור מס הדלק השערורייתי 70 אחוז מס על כל ליטר???כאשר ח"כ מבזבזים עם משפחותיהם אלפי ליטרים על משפחותיהם מידי חודש-מבלי לשלם???וההתחמקות של ראש ממשלה חזיר מהגרועים שהיו -מתשלומי מים חשמל ארנונה על ביתו כמוני
בגדדי  |  04.08.18
לכל התגובות