אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק UBS: הביטקוין צריך להגיע ל-213,000 דולר כדי להחליף את הכסף בעולם צילום: שאטרסטוק

בנק UBS: הביטקוין צריך להגיע ל-213,000 דולר כדי להחליף את הכסף בעולם

דו"ח שחיברו האנליסטים של UBS ובוחן את עתיד המטבע קובע כי מערכת הביטקוין יכולה כיום לעבד רק חלקיק מנפח התשלומים שחברות כמו ויזה למשל מבצעות. לפי הדו"ח, על מנת שהמערכת תשמור על יציבות מחיר הביטקוין צריך לטפס לשווי אסטרונומי - או שיחול שיפור משמעותי ביכולות עיבוד העסקאות של המערכת

04.08.2018, 15:06 | שירות כלכליסט

חסידי הביטקוין מאמינים כי יבוא יום והמטבע הווירטואלי יחליף את הדולר. אולם האנליסטים בבנק השוויצרי UBS ממליצים להם להיאזר בסבלנות, שכן הביטקוין עוד לא יכול להיחשב ככסף או כנכס מוחשי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דו"ח חדש שפרסם הבנק המתפרס על פני 34 עמודים, על מנת שהביטקוין יחליף את הדולר האמריקאי – שטרות, מטבעות, המחאות וכן הלאה – מחירו צריך לטפס קרוב ל-213 אלף דולר או שיחול שיפור משמעותי ביכולות עיבוד העסקאות של המערכת.

מערכת הביטקוין יכולה כיום לעבד רק חלקיק מנפח התשלומים שחברות כמו ויזה מבצעות. לפי UBS המגבלה הזו, המושרשת בתוך המערכת של הביטקוין, עלולה להמשיך ולהגביל את היעילות של המטבע הדיגיטלי. 

ביטקוין, צילום: Getty ביטקוין | צילום: Getty ביטקוין, צילום: Getty

"הממצאים שלנו מצביעים על כך שבצורתו הנוכחית, הביטקוין אינו יציב מספיק והוא מוגבל מדי כדי להפוך לצורת תשלום מקובלת לעסקאות כלל עולמיות או לזכות במעמד של נכס המקובל על כולם", נכתב בדו"ח.

השימוש בביטקוין במסחר נמצא בירידה מאז טיפס לשיא בספטמבר, כך על פי מחקר חדש שפרסמה חברת Chainalysis Inc.

 בדו"ח של UBS מדגישים כי ביקוש מצד ספקולנטים מסביר מעל 70% מהשינויים במחירי הביטקוין. עוד מציינים שם כי אף שלמטבעות הווירטואלים יש את הפוטנציאל להפוך לנכסים אלטרנטיביים, המחירים שלהם יסבלו קרוב לוודאי מתנודתיות גבוהה, ולכן ימשכו יותר משקיעים ספקולנטים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
ל2
לידיעתך: כל השיטה הכלכלית בנויה על פונזי. מכיון שהיצע הכסף בעולם לעולם גדל בעקבות הלוואות, אז כמות המזומן בעולם גם מתכווצת באופן יחסי, כך שהיום בערך 90% מהכסף בעולם הוא אשראי ו10% ממנו מזומן. הבנק שאתה מחזיק בו את הכסף שלך למעשה רק מראה לך ספרות במחשב שמפורשות בעיניך ככסף שלך. לכן אם אתה וכל לקוחות הבנק שלך תלכו לפדות את הכסף שלכם, הבנק יפשוט רגל כי בפועל אין לו את הסכום הזה. יש?
אורי  |  05.08.18
20.
ל19
כדאי שתתעורר משנת החלום שלך יקירי. אני משער שגם על טסלה אתה אומר את זה. בטח אתה גם חושב שהמכונות ישתלטו על בני אדם כמו בשליחות קטלנית. המציאות הרבה יותר מתונה מהדרמות שאנשים אוהבים ליצור. שורה תחתונה, ביטקוין הוא לא אלא הצהרה אמנותית של העם כלפי הממשלה "תראו אנחנו גם יכולים בלעדיכם" ותו לא.
אורי  |  05.08.18
לכל התגובות