אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחת קושנר מצאה פתרון להשקעת הנדל"ן הכושלת במנהטן צילום: בלומברג

משפחת קושנר מצאה פתרון להשקעת הנדל"ן הכושלת במנהטן

משפחתו של החתן של טראמפ תחכיר ל-99 שנה את גורד השחקים 666 פיפת' אווניו לברוקפילד הקנדית תמורת 700 מיליון דולר. המגדל נרכש ב-2007 תמורת 1.8 מיליארד דולר - מתוכם 1.7 מיליארד דולר בהלוואות

04.08.2018, 16:17 | בלומברג
חברת הנדל"ן השייכת למשפחתו של ג'ארד קושנר, חתנו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, השיגה השקעה חשובה בפרויקט גורד שחקים בניו יורק, הסובל ממינוף יתר. במסגרת העסקה שהתגבשה, יושכר חלל המשרדים בבניין למשך 99 שנים לחברת ניהול נכסים קנדית, ברוקפילד אסט מנג'מנט (Brookfield Asset Management Inc). עם זאת, פרטי העסקה המלאים לא נחשפו.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה עשויה לאפשר לחברה של משפחת קושנר להציל את ההשקעה במגדל בשדרה החמישית, הנקרא על פי הכתובת שלו - 666 פיפת' אווניו. החברה חיפשה במשך שנים שותף לפרויקט, מאמצים שגררו לעיתים ביקורת ציבורית, בייחוד כשהיה מדובר במשקיעים זרים, וזאת בשל קשריו של קושנר לממשל האמריקאי. זאת על אף שקושנר פרש מניהול החברה המשפחתית לאחר שמונה לתפקיד יועץ בכיר בבית הלבן. אביו, צ'רלס קושנר הוא שמוביל את החיפוש אחר משקיעים.

לפי דיווח באתר CNN, ברוקפילד לא תשלם לקושנר דמי שכירות בכל שנה, אלא תעביר לחברה סכום חד פעמי שיאפשר לה לשלם את החובות העומדים שלה על הבניין. באתר מדווחים עוד כי על פי מקורבים לעסקה, ברוקפילד מוכנה להזרים עד 700 מיליון דולר, ולמעשה תשתלט על הבניין שיהיה נקי מחובות. מברוקפילד סירבו להגיב.

ג ג'ארד קושנר על רקע הבניין | צילום: בלומברג ג

משפחת קושנר רכשה את המגדל בן ה-41 קומות ב-2007 עבור סכום שיא של 1.8 מיליארד דולר, זו הייתה כניסתה הראשונה של החברה לשוק הנדל"ן של מנהטן. העסקה מומנה באמצעות הלוואות של מעל 1.7 מיליארד דולר, ונקלעה במהירות לבעיות על רקע המשבר הפיננסי שפרץ ב-2008. שלוש שנים לאחר מכן רכשה קרן הנדל"ן ווראנדו (Vornado) אחזקה של 49.5% בבניין, בעסקה שנועדה לפרוס את החובות הגבוהים ולמנוע עיקול.

עם זאת, בקושנר המשיכו בשנים האחרונות לחפש אחר שותפים נוספים, שיעזרו להקל על החובות. משקיעים פוטנציאלים כללו את חברת הביטוח הסינית אנבאנג וקרן השקעות שבשליטת המשפחה השלטת בקטאר. שתי החברות תכננו להרוס את המגדל הנוכחי ולבנות במקומו בניין גבוה יותר, אך השיחות לא הבשילו לכדי הסכם. בנוסף, ביוני האחרון רכשו בקושנר את מרבית האחזקה של ווראנדו, שמחזיקה כעת רק באזור המסחרי של הבניין בלבד.

בשנה שעברה ההפסדים על המגדל עמדו על 25 מיליון דולר, כך שהזרמת ההון מצידה של ברוקפילד מגיעה בתזמון טוב. בברוקפילד מתכוונים לשדרג את המשרדים בבניין, ובהתאם להעלות את השכירות. קושנר ירוויחו מהשדרוגים רק לאחר שבברוקפילד יקבלו החזר על ההשקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות