אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לטראמפ: התוכנית להגנה על ילדי מהגרים תוחזר לשימוש צילום: רויטרס

מכה לטראמפ: התוכנית להגנה על ילדי מהגרים תוחזר לשימוש

כך קבע שופט פדראלי. התוכנית שהושקה בעידן אובמה מגנה על 700 אלף ילדי מהגרים שנכנסו לארה"ב בצורה לא חוקית ומכונים "החולמים". לממשל ניתנו שבועיים לערער על ההחלטה

04.08.2018, 19:21 | שירות כלכליסט
מדיניות ההגירה של דונלד טראמפ ספגה מכה נוספת. אתמול (ו') פסק שופט פדראלי כי על ממשל טראמפ להחזיר לשימוש מלא תוכנית שמגנה על ילדים שנכנסו לארה"ב בצורה לא חוקית מגירוש, כך מדווח ברויטרס. לפי החלטת השופט ג'ון בייטס מבית המשפט המחוזי בוושינגטון הבירה, הצו ייכנס לתוקף רק ב-23 באוגוסט, וזאת כדי לאפשר לממשל לערער.

קראו עוד בכלכליסט

בייטס פסק לראשונה לטובת החזרת התוכנית, הנקראת DACA באפריל ואף הורה לממשל להמשיך ולעבד בקשות חדשות. הוא השהה את ההוצאה לפועל של הפסיקה ב-90 יום על מנת לאפשר לממשל להסביר בצורה טוב יותר את עמדתו. כעת הודיע כי החלטתו עומדת על כנה, זאת מכיוון שטיעוני הממשל לא שכנעו אותו. בייטס מונה לתפקיד על ידי הנשיא לשעבר ג'ורג' וו. בוש - רפובליקני כמו הנשיא טראמפ.

גבול מקסיקו-ארה"ב, צילום: רויטרס גבול מקסיקו-ארה"ב | צילום: רויטרס גבול מקסיקו-ארה"ב, צילום: רויטרס

על פי התוכנית, קרוב ל-700 אלף מהגרים צעירים, המכונים "החולמים" (Dreamers) מוגנים מפני גירוש וזכאים לאשרות עבודה לתקופה של שנתיים, שלאחריה עליהם להגיש בקשה חוזרת להתקבל לתוכנית. היוזמה הושקה ב-2012 תחת קודמו של טראמפ בתפקיד, ברק אובמה.

בתי המשפט הפדראליים בקליפורניה ובניו יורק הורו אף הם להחזיר את התכנית, אם כי הפסיקות הללו לא התייחסו לבקשות חדשות. ממשרד המשפטים האמריקאי נמסר בתגובה, כי הממשל ימשיך להגן על עמדתו לפיה "פעל לפי סמכותו החוקית בהחלטתו להפסיק בצורה הדרגתית את התוכנית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות