אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשיא תקופת הטיסות, הנכים מאיימים: נשבית מחרתיים את נתב"ג צילום: דנה קופל

בשיא תקופת הטיסות, הנכים מאיימים: נשבית מחרתיים את נתב"ג

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" דוחה את מתווה העלאת הקצבאות עליו החליטה הממשלה שמגדיל אותן במספר פעימות מדורגות ל-3,700 שקל ודורש להשוות את הקצבאות לשכר המינימום - 5,300 שקל

05.08.2018, 10:25 | שחר אילן

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" מאיים להשבית את נמל התעופה בן גוריון מחרתיים (ג') ב-16:00. זאת, בשיא תקופת הטיסות לחופשות של הקיץ.

קראו עוד בכלכליסט

הארגון קרא לחבריו וכן לחבר ארגוני נכים נוספים להגיע במועד זה לנקודת המפגש באולם קבלת הפנים בנתב"ג. הם הודיעו "שההפגנה תגרום לשיבושים ואף לשיתוק השדה לזמן בלתי מוגבל כצעד מחאה ועלית מדרגה".

ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" דוחה את מתווה העלאת הקצבאות עליו החליטה הממשלה שמגדיל אותן במספר פעימות מדורגות ל-3,700 שקל. הארגון ודורש להשוות את הקצבאות לשכר המינימום, כלומר 5,300 שקל. בחודשים האחרונים חסמו פעיליו את נתיבי איילון כבש החוף והרכבת.

אחת מהפגנות הנכים (ארכיון), צילום: עופר צור אחת מהפגנות הנכים (ארכיון) | צילום: עופר צור אחת מהפגנות הנכים (ארכיון), צילום: עופר צור

אייל כהן מפעילי "הנכים הופכים לפנתרים" אומר שכל עוד ראש הממשלה ושר האוצר יתעלמו מבקשת הנכים לשבת ולהסדיר את בעיית

קצבאות הנכים המאבק יוחרף ואף יוקצן". לטענתו, "החוק שהעבירה הממשלה לא הוסכם עם מובילי מחאת הנכים והיה חד צדדי".

דובר "הנכים הופכים לפנתרים", נאור לביא: "אין פשרות בעניין קצבאות הנכים. דרשנו בעבר ואנחנו דורשים גם היום קצבאות בגובה שכר המינימום. זה כסף של הנכים לא של הממשלה ולא של הכנסת. אנחנו מחריפים את המאבק וחבל שהציבור הישראלי יסבול מאופן המחאה".

יצוין שרבים ממנהיגי הנכים רואים בחוק פשרה סבירה והישג גדול. יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אלכס פרידמן אף גינה את חסימת הרכבת בטענה שהיא מסכנת חיים. ההודעה מראש על הפעילות יוצרת אם כן מבחן כוח ל"נכים הופכים לפנתרים" סביב השאלה כמה תומכים הוא מסוגל לגייס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
אדון 26. האמת היא שלהקיא מהנכים
האמת היא שאני מפרנס את הנכים והם אוכלי לחם חסד. החוצפה שלהם להפריע לי כמפרנסם בדרכי לעבודה אינה יודעת גבולות. במדינה מתוקנת הם היו עפים למרתף לח והמפתחות היו אובדים. (מה גם שבכלא הם לא יזדקקו לכסף..) אי אפשר לכפות אנשים לתת צדקה, אפשר לבקש. הנכים כבר מזמן הפכו לרודפי בצע (במדינה מתוקנת היו משלמים להם בהתאם לרמת הנכות ולא מחלקים לכולם את אותו הסכום מכספי עליו אני טורח קשה מאוד). אבל.. הרבה יותר קל להגיע עם הרכב החדש, שניתן להם מכספי המיסים שלי, לעשות קצת רעש, ולחזור לרכב הממוזג.
האמת הלא נעימה  |  07.08.18
לכל התגובות