אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס זכתה במכרז הסיעוד של מכבי וגם של כללית, אבל מעדיפה את מכבי צילום: שאול גולן

פרסום ראשון

הפניקס זכתה במכרז הסיעוד של מכבי וגם של כללית, אבל מעדיפה את מכבי

ל"כלכליסט" נודע כי הפניקס זכתה גם במכרז שירותי בריאות כללית, אולם היות ואינה יכולה לבטח גם את עמיתי מכבי וגם את עמיתי כללית, היא בחרה במכבי. כללית צפויה לבחור בחברה אחרת

05.08.2018, 10:56 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח הפניקס, בניהולו של אייל לפידות, זכתה במכרז לשירותי ביטוח סיעודי של מכבי שירותי בריאות וגם של שירותי בריאות כללית אולם היא מעדיפה את מכבי. היא אמורה לספק את הביטוח לעמיתי הקופה במקום כלל ביטוח.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במכרז תקדימי שבו לראשונה חברת הביטוח תיקח על עצמה רק חלק קטן בסיכון הביטוחי ותדאג בעיקר לתפעול וניהול התביעות, בעוד קרן של המבוטחים שאליה יופרשו חלק מהפרמיות, תהווה את עיקר הביטוח.  על המכרז התמודדו כל חברות הביטוח הגדולות ומדובר המכרז אסטרטגי מבחינתן.

מכבי שירותי בריאות, צילום: אוהד צויגנברג מכבי שירותי בריאות | צילום: אוהד צויגנברג מכבי שירותי בריאות, צילום: אוהד צויגנברג

ל"כלכליסט", נודע כי הפניקס זכתה גם במכרז מכבי וגם במכרז שירותי בריאות כללית לאחר שההצעות שלה היו הכי טובות הן ברמת התמחור והן ברמת השירות והתשואות (אחד הפרמטרים שנבדקו הוא היכולת של ניהול קרן המבוטחים על ידי הזוכה והתשואות של הפניקס הן מהגבוהות בענף).

אולם מכיוון שהפניקס לא יכולה לבטח גם את עמיתי מכבי וגם את עמיתי כללית היא נדרשה מראש לבחור איזו קופה היא מעדיפה במידה והיא תזכה בשני המכרזים. הפניקס בחרה במכבי. כתוצאה מכך, קופ"ח כללית תידרש כעת לבחון את הזוכות הבאות בתור ולבחור את החברה שתספק עבורה את הביטוח הסיעודי לעמיתים. לכן, בשלב זה המכרז טרם הושלם בכל הקשור לכללית.

ל"כלכליסט" נודע עוד, כי רשות שוק ההון מעכבת את פרסום תוצאות המכרז בשל טענות שעשויות לעלות מצד קופ"ח כללית שתרצה אף היא שהפניקס תבטח את עמיתיה ולא הזוכה במקום השני אחריה (לפי הערכות מדובר בחברת הראל שביטחה עד כה את חברי קופ"ח כללית) על רקע התמחור העדיף שהציעה הפניקס.

סניף של שירותי בריאות כללית, צילום: יאיר שגיא סניף של שירותי בריאות כללית | צילום: יאיר שגיא סניף של שירותי בריאות כללית, צילום: יאיר שגיא

ברשות היו צריכים להיערך לתרחיש כזה מראש, מה שלכאורה נעשה כאשר הפניקס וכך גם יתר המועמדים נדרשו לציין איזו קופה הם מעדיפים לבטח במידה ויזכו בשתי הקופות. הפניקס כאמור בחרה במכבי. כעת עולה השאלה האם כללית תיאלץ לבחור בזוכה במקום השני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מכרז חלמאי
למה לאסור על מי שמוכן לתת את אותו השרות במחיר זול מלעבוד ביותר מקופה אחת? בהגדרה שאר הקופות שבויות במחירים מופקעים והראל עשו בית ספר לאיך דופקים את כולם. הם ידעו כי בכל מחיר מנופח הם יזכו בקופת חולים כלשהי, ועכשיו עוד יצא להם הקופה הגדולה יותר, שחבריה עכשיו יישחטו בגלל ניהול מכרז רשלני של המדינה. לבטל את האיסור האידיוטי ולפתוח לתחרות רק בחלם במקום לפתוח לתחרות, מגבילים אותה
D  |  05.08.18
לכל התגובות