אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירי פסגות לשעבר דחו את פשרת ביהמ"ש העליון צילום: תומר גנון

בכירי פסגות לשעבר דחו את פשרת ביהמ"ש העליון

השופטים הציעו לסמנכ"ל הברוקראז' לשעבר, דוד אדרי, ומנהל חדר המסחר לשעבר, שי בן דוד, שהורשעו בהרצת אג"ח, למשוך את הערעור שהגישו בתמורה להקלה בעונשם – 4.5 שנות מאסר לאדרי, 2.5 שנות מאסר לבן דוד

05.08.2018, 11:40 | תומר גנון

פרשת פסגות: פעיל שוק ההון וסמנכ"ל הברוקראז' לשעבר, דוד אדרי, ומנהל חדר המסחר לשעבר, שי בן דוד, שהורשעו בהרצת אג"ח, הודיעו ביום חמישי לבית המשפט העליון שהם דוחים את הפשרה שהוצעה להם.

קראו עוד בכלכליסט

על פי המתווה שהציעו השופטים, השניים ימשכו את הערעורים שהגישו, בתמורה להקלה בעונש. על אדרי נגזרו 4.5 שנות מאסר ועל בן דוד נגזרו 2.5 שנות מאסר. השופטים עוזי פוגלמן, נעם סולברג ויעל וילנר התבקשו על ידי השניים לכתוב פסק דין שיכריע בערעור. אדרי הודיע לבית המשפט כי הוא "עומד על חפותו בכל האישומים".

דוד אדרי בדיון בביהמ"ש העליון בחודש שעבר, צילום: תומר גנון דוד אדרי בדיון בביהמ"ש העליון בחודש שעבר | צילום: תומר גנון דוד אדרי בדיון בביהמ"ש העליון בחודש שעבר, צילום: תומר גנון

האישום המרכזי שבו הורשעו אדרי, המיוצג על ידי עוה"ד נוית נגב ואיריס ניב-סבאג, ובן דוד, המיוצג על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, נוגע לשערי סדרות אג"ח שהמדינה פרסמה שבכוונתה לרכוש או להרחיב בספטמבר 2007 (מכרז החלף). השניים, נקבע בהכרעת הדין, רקמו תוכנית מרמתית ופעלו בצוותא במטרה להוריד את שערי האג"ח המונפקים באמצעות מכירות משמעותיות, וכן פעלו במטרה להעלות את שער האג"ח הנאסף באמצעות רכישות משמעותיות. כל זאת תוך ניצול העוצמה הכלכלית של חשבון הנוסטרו של פסגות.

האישום השני שבו הורשעו השניים נוגע להרצת אג"ח דלק נדל"ן. אדרי עצמו הורשע בפרשה נוספת בהרצת מק"מים (מלווה קצר מועד) ובמרמה גם כלפי בית ההשקעות עצמו. לגבי אישום זה שופטי העליון לא הציעו פשרה.

במהלך הדיונים בערעור דרשה הפרקליטות, המיוצגת על ידי מנהלת מחלקת ני"ע, יהודית תירוש, ועוה"ד אבי ארוניס וורד מושקובסקי, לדחות את הערעורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות