אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפעלי TSMC, יצרנית שבבי האייפון, הושבתו במתקפת סייבר קשה

מפעלי TSMC, יצרנית שבבי האייפון, הושבתו במתקפת סייבר קשה

מדובר בנוזקת כופר שחדרה לרשת הפנימית של החברה הטייוואנית והשביתה מספר מערכי ייצור; המתקפה עלולה לגרור עיכובים בהשקת האייפונים הבאים, שמתוכננת לספטמבר-אוקטובר - ולגרום לנזקים גדולים ליצרנית השבבים

05.08.2018, 11:48 | רפאל קאהאן

מפעלי יצרנית השבבים הטייוואנית TSMC נפגעו ממתקפת סייבר קשה: לפי דיווח של סוכנות בלומברג, התקיפה השביתה מערכות ייצור קריטיות והובילה להשבתת מספר מפעלים ביום ו' האחרון, שחלקם טרם חזר לפעולה.

קראו עוד בכלכליסט

מהחברה נמסר שהנזק הוכל ושאין כעת סכנה נוספת. עוד נמסר שככל הנראה היתה זו נוזקת כופר שחדרה לרשת של TSMC - אם כי לא ברור כיצד הצליחה לעבור את כלי ההגנה שלה.

מעבדת שבבים של TSMC, צילום: TSMC מעבדת שבבים של TSMC | צילום: TSMC מעבדת שבבים של TSMC, צילום: TSMC

TSMC היא יצרנית המעבדים היחידה של האייפון החדש. פגיעה בקו הייצור שלה עשויה לגרום לעיכובים בשרשרת האספקה של המכשירים החדשים של אפל שנמצאים כעת בשלבי ייצור מתקדמים לקראת ההשקה שמוערכת בספטמבר-אוקטובר. אחת הבעיות שתמיד חזרו בשנים האחרונות היא עיכובים באספקת האייפונים בשבועות הראשונים להשקה. תקלה בקו ייצור קריטי עשויה להעמיק את הבעיה ולייצר עיכובים נוספים.

התקיפה תגרום עיכובים לא רק אצל אפל; גם קוואלקום משתמשת בשירותי הייצור של החברה. ערכת השבבים החדשה שלה - הסנאפדרגון 855 - שאמורה להפעיל את כל מכשירי הדגל מבוססי האנדרואיד נמצאת גם היא בייצור מזה כחודשיים על פי הדיווחים. עיכוב בייצורה כמובן שיוריד את הזמינות של המעבד ועשוי לגרום לעיכובים בהשקות העתידיות של 2019.

עם זאת הנפגעת העיקרית כאן היא TSMC עצמה; החברה סיימה את הרבעון האחרון עם דוחות ורודים והערכות חיוביות לגבי הרבעון הקרוב, ועשויה לספוג פגיעה בערך המניה שלה. תקלות בקווי ייצור הן הסיוט העיקרי של כל יצרן: אי עמידה ביעדים עקב השבתה של מכונות ייצור משמעו נזק כספי שנובע מאי עמידה במסירות. חוזים מול יצרניות סלולר בדרך כלל מגיעים עם סעיפי פיצויים במידה ויש אי-עמידה בזמני המשלוחים. אלה עשויים להגיע להיקפים של עשרות מיליוני דולרים בהתאם לנזק שנגרם ולרוב מחושבים רק בדיעבד, כאשר הלקוח מסוגל לכמת במדויק את הנזק שנגרם לו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות