אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אאורה מתחילה בבניית 430 דירות במגרש מכבי לשעבר בחדרה צילום: ישראל הררי

אאורה מתחילה בבניית 430 דירות במגרש מכבי לשעבר בחדרה

המגרש נרכש מעמותת מייסדי חדרה תמורת 80 מיליון שקל. החברה תבנה 4 מגדלים של עד 24 קומות במרכז העיר, ו-5,000 מ"ר שטחי מסחר. מחיר דירת 4 חדרים יעמוד על כ-1.4 מיליון שקל

05.08.2018, 13:22 | נמרוד בוסו

חברת אאורה בבעלות יעקב אטרקצ'י דיווחה הבוקר (א') לרשות לני"ע על השלמת העברת התמורה עבור רכישת מגרש הכדורגל של מכבי חדרה, במרכז העיר, וקבלת חזקה מלאה בקרקע. זאת לקראת הקמתו של פרויקט בן ארבעה מגדלים במקום, בהיקף של כ-430 דירות.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בקרקע בשטח של 9.5 דונם במרכז חדרה, שנרכשה ברובה במסגרת מכרז שפרסמה אגודת מייסדי חדרה לפני כשלוש שנים. אאורה שילמה 80 מיליון שקל (בתוספת מע"מ). המגרש כלל את מגרש הכדורגל המיתולוגי של מכבי חדרה וכן את מבנה תנועת הנוער מכבי צעיר.

בנוסף, התקשרה אאורה עם בעלי הזכויות במגרש הצמוד, שטח של 2.5 דונם עליו בנויות כיום 22 דירות ו- 8 חנויות בעסקת פינוי-בינוי, במסגרתה תהרוס את המבנים הקיימים ותקים מגדל נוסף שיהווה חלק מהפרויקט.

העיר חדרה, מבט מלמעלה, צילום: עמית שעל העיר חדרה, מבט מלמעלה | צילום: עמית שעל העיר חדרה, מבט מלמעלה, צילום: עמית שעל

להעברת החזקה במקרקעין קדמה מחלוקת בתוך אגודת מייסדי חדרה, שבה מחזיקים עיריית חדרה וצאצאי המייסדים במשותף, לגבי סוגיית פיצוי המחזיקים בקרקע, ובראשם תנועת מכבי צעיר. לבסוף הושגו הסכמות כי חלק מתקבולי מכירת הקרקע ישמשו להעתקת סניף התנועה למיקום חלופי, ופינוי המגרש יצא לדרך.

בסך הכל צפויה החברה כעת להקים פרויקט בן ארבעה מגדלים של 24-20 קומות על שטח כולל של 12 דונם במרכז העיר חדרה בין הרחובות הרברט סמואל, ששת הימים ורמב"ם. עוד כולל הפרויקט 5,000 מ"ר של שטחי מסחר ושתי קומות חניון תת קרקעי.

על פי הודעת החברה הפרויקט יציע תמהיל דירות מ-3 חדרים ועד 6 חדרים. מחיר דירת 3 חדרים יהיה כ- 1.15 מיליון שקל; מחיר דירת 4 חדרים יעמוד על כ- 1.4 מיליון שקל ודירת 5 חדרים כ- 1.6 מיליון שקל.

עוד מסרה החברה כי "עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-532 מיליון שקל, ההכנסות הצפויות מהפרויקט מוערכות בכ-619 מיליון שקל, לפני מע"מ והרווח הצפוי עומד על כ-87 מיליון שקל (16.4%). את הפרויקט מלווה בנק דיסקונט. החברה צפויה להתחיל בהקמתו ושיווקו של הפרויקט במהלך הרבעון הרביעי השנה".

יעקב אטרקצ'י, בעלי ומנכ"ל החברה: "מדובר בפרויקט משמעותי אשר צפוי לשנות את פני מרכז העיר חדרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות