אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי האריך ההסכם עם בעלי אגוד, יערער לבית הדין להגבלים צילום: אוהד צויגנברג

מזרחי האריך ההסכם עם בעלי אגוד, יערער לבית הדין להגבלים

דירקטוריון הבנק החליט להגיש ערר על ההחלטה של רשות ההגבלים העסקיים לפסול את המיזוג על רקע חשש מפגיעה בתחרות

05.08.2018, 13:54 | רחלי בינדמן

כצפוי, בבנק מזרחי לא מוותרים על מיזוג אפשרי עם בנק איגוד. דירקטוריון הבנק דיווח היום (א') כי החליט להגיש לבית הדין להגבלים עסקיים ערר על ההחלטה של רשות ההגבלים העסקיים לפסול את המיזוג על רקע חשש מפגיעה בתחרות.

קראו עוד בכלכליסט

עוד דיווח הבנק על הארכת הסכם ההתקשרות עם בעלי אגוד בשנה נוספת ובתנאי שאם יתקבל עד תום התקופה פסק דין לפיו הערר נדחה או לא ינתן פסק דין עד תום התקופה ביחס לערר אז יבוטל ההסכם.

בנק אגוד ובנק מזרחי טפחות, צילום: אוהד צויגנברג בנק אגוד ובנק מזרחי טפחות | צילום: אוהד צויגנברג בנק אגוד ובנק מזרחי טפחות, צילום: אוהד צויגנברג

במקור סוכם כי התמורה שישלם בנק מזרחי לבעלי אגוד תהיה במניות מזרחי על בסיס מכפיל הון של 60% לבנק אגוד - כלומר לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. גם בהסכם החדש השווי הוא זהה אלא שחישוב שווי מניות מזרחי ישתנה באופן שלא יהיה מותאם דיבידנד. במילים אחרות לפי ההסכם החדש השווי שעל בסיסו תיגזר התמורה לא יכלול דיבידנדים שמזרחי יחלק. מדובר בהרעה לבעלי השליטה באגוד שכעת לא יהנו מהתאמת התמורה לחלוקת דיבידנדים במזרחי.

כזכור ברשות ההגבלים העסקיים פסלו את המיזוג מחשש לפגיעה בתחרות ותוך רצון לשמר את אגוד כבנק עצמאי. אלא שבעלי אגוד מצידם איימו כי אם העסקה לא תצא לפועל הם יפרקו את הבנק וימכרו את נכסיו בחלקים. לאחרונה מונתה לבנק מנכ"לית חדשה שבי שמר שהייתה קודם לכן בכירה בבנק וזאת במקומו של ישראל טראו שעזב את הבנק על רקע חוסר שביעות רצון הבעלים מהאופן שהתנהל סביב עסקת המיזוג והערכות כי פעל דווקא לשמר את אגוד כבנק עצמאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות