אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל תקדים את הודו, תהיה המדינה הבאה שתנחית גשושית על הירח צילום: יחצ

ישראל תקדים את הודו, תהיה המדינה הבאה שתנחית גשושית על הירח

מיזם החללית הישראלי, שמפתח נחתת קטנה שצפויה להשתגר אל הירח בדצמבר הקרוב, יקדים את תוכנית צ'אנדראיאן 2 של הודו - על אף היותה ממשלתית ובעלת תקציב תואם. היא תשוגר בפברואר ולאחר הקפת כדור הארץ, תצא אל עבר הלבנה

06.08.2018, 15:18 | רפאל קאהאן

ישראל צפויה להיות המדינה החמישית בעולם שהצליחה להנחית גשושית על הירח - לאחר ארה"ב, רוסיה, הודו וסין. הודו תכננה להנחית גשושית נוספת במסגרת תוכנית צ'אנדראיאן 2, אך השיגור שתוכנן לאוקטובר הקרוב נדחה בשל עיכובים טכניים. בנוסף, השיגור הקודם של הודו התבסס על חללית ששיגרה חיישנים לפני השטח אך לא ביצעה נחיתה כי אם ריסוק של תא ציוד. לפיכך, החללית של SpaceIL, שתשוגר בדצמבר הקרוב, תהיה הבאה שתגיע לשכננו הקוסמי ותנחת על פניו.

קראו עוד בכלכליסט

החללית הישראלית תשוגר על גבי טיל של ספייס X ויש לקוות שגורלה יהיה טוב משל לוויין עמוס 6, שהושמד בשיגור טיל של החברה לפני שנתיים. תכנית SpaceIL נוסדה במקור על ידי שלושה מהנדסים - יריב בש, כפיר דמרי ויונתן ויינטראוב. אל הפרויקט, שנולד כדי להשתתף בתחרות Lunar X Prize, הצטרפו שותפים רבים - יזמי הייטק, מוסדות חינוך ואקדמיה וכן תורמים וגופים פרטיים. התחרות אמנם בוטלה, שכן אף אחד מהצוותים המשתתפים לא השלים את החללית שלו בזמן הגג שהוגדר לשיגור, אך אנשי SpaceIL לא ויתרו והמשיכו לפתח את הכלי.

החללית הישראלית, צילום: אי פי איי החללית הישראלית | צילום: אי פי איי החללית הישראלית, צילום: אי פי איי

הפיתוח הישראלי מיועד למספר מטרות - חינוך, תדמית, אבל גם פיתוח של טכנולוגיות שיאפשרו הוזלה ופישוט של בניית חלליות. ישראל כבר נחשבת לחלוצה בתחום המיקרו-לוויינים ופרויקט SpaceIL נהנה מלא מעט מן הפיתוחים בתחום.

חללית ה"דרור" (Sparrow) כפי שהיא מכונה כבר נכנסה לשלב הניסויים. החללית תשוגר למסלול גאוסטציונרי - כזה שמקיף גרם שמיימי באופן שמתואם עם סיבובו הטבעי, כך שהחללית או הלוויין ירחפו מעל לאותה נקודה. לאחר מכן, תיפרד החללית מהטיל ותמשיך לירח באופן עצמאי בעזרת מנוע רקטי. עם הגעתה ליעד היא תקיף את הירח פעם אחת ותנחת על פניו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תגובות השמאל הישראליות יהיו כרגיל שליליות
כבר אין לנו ספק שכל דבר שעושה כבוד לישראל נחשב בשמאל הישראלי כדבר שלילי. את התרוצים למה לא , הם כבר ימצאו. כך לדוגמא יבואו בטענות של ביזבוז כספים ומשאבים שטוב היה אם היו מופנים לדרוזים. לערבים ולכל מסכני ועניי הארץ. יגידו שזה סתם בגלל הבחירות ( הזקים שבנו זוכרים את "שביט - 2" ). יטעהט שזה יפגע בשלום. יפגע בקשרים החמים עם ידידנו האירופים אוהדי ישראל. ירגיז את העזתים ואת חיזבאללה. אפילו סתם יכעיס את האירנים ויעודד אותם לייצר טילים משלהם.
פלד  |  07.08.18
לכל התגובות