אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
7,000 יחידות דיור ותחנת רכבת חדשה: הסכם גג שני ייחתם היום בקרית גת צילום: יוחאי הלל

7,000 יחידות דיור ותחנת רכבת חדשה: הסכם גג שני ייחתם היום בקרית גת

לאחר הצלחת הסכם הגג הראשון, יוצא ההסכם השני לדרך. מנכ"ל מנהלת כרמי גת: "ההסכם החדש צפוי לשלש את אוכלוסיית העיר ולחולל מהפכה בתשתיות, בחינוך ובתעסוקה"

06.08.2018, 09:53 | שירלי שני

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

לאור הצלחת יישום הסכם הגג הראשון, בקרית גת, ייחתם היום (שלישי, 7 באוגוסט) הסכם גג נוסף, שבמסגרתו יורחב פרויקט כרמי גת צפונה עד לכביש 353, לשכונה חדשה שתכלול מספר מתחמים ותקרא כרמי גת צפון. לצד הבנייה החדשה, ובהמשך לדרישת ראש עיריית קרית גת אבירם דהרי, יושקעו מאות מיליוני שקלים בתשתיות בקרית גת הוותיקה.

כחלק מההרחבה, ייבנו בקרית גת עוד 5,500 יחידות דיור בשכונת כרמי גת צפון, בהתאם לאלמנטים של עיר חכמה וירוקה, כפי שמיושמים כיום בכרמי גת. בסמוך לכרמי גת צפון תוקם תחנת רכבת נוספת, וייסלל כביש ליציאה ישירה לכביש 40. בנוסף יבנו בעיר עוד כ-1,500 דיור חדשות ומרכז עסקים. כמו כן במתחם החמישי ("מתחם 08"), הממוקם בסמוך למחלף המזרחי על דרך הדרום ובקו אווירי של 800 מטר מתחנת הרכבת, תוקם קרית ספורט שתכלול אצטדיון חדיש, אולם כדורסל ומרכז קניות ובילוי בשטח של 40 אלף מ"ר.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

מתחם הקוטג מתחם הקוטג'ים של דונה בכרמי גת | הדמיה: 3dvision מתחם הקוטג

לדברי אוהד יחזקאל, מנכ"ל מנהלת כרמי גת, "תוכנית בניין העיר (תב"ע) החדשה צפויה לקבל אישור מזורז על ידי הוועדה לתוכניות מועדפות לדיור (ותמ"ל) כבר בראשית 2019, כאשר שיווק הדירות מתוכנן לקראת המחצית השנייה של 2019. עם סיום יישום התוכניות של שני הסכמי הגג, קרית גת צפויה לשלש את אוכלוסייתה. כיום גרים בעיר קרוב ל-60 אלף תושבים, בשנת 2020 עם סיום אכלוס "כרמי גת" יגורו בעיר כ-100 אלף תושבים ועם סיום אכלוס "כרמי גת צפון" הצפוי בשנת 2025, תמנה העיר כ-170 אלף תושבים ותשמש אבן שואבת לתושבים מהאזור ומחוצה לו. הצמיחה האדירה של אוכלוסיית העיר, לצד הבנייה המואצת והתשתיות המתקדמות, עתידים להפוך את קרית גת למטרופולין, על פי תכניות ועדת הבנייה והתכנון לשנת 2030-2025 בנוגע לנפת אשקלון".

כ-2,000 יחידות דיור נמצאות בשלב אכלוס

כזכור, הסכם הגג הראשון בישראל, שנחתם בין עיריית קרית גת לרשות מקרקעי ישראלי (רמ"י) ב-2013, נתן את האות להתרחבות המסיבית שעוברת העיר בשלוש השנים האחרונות. פרויקט כרמי גת, כולל שטח של כ-3,000 דונם על קרקע חקלאית שהופשרה למגורים, ארבעה רובעים (מתחמי בינוי) ופארק. בסך הכל כולל הפרויקט 7,500 יחידות דיור, מהן כ-2,000 שווקו במסגרת תוכנית מחיר למשתכן ועוד 500 הוקצו לאנשי כוחות הביטחון.

כרמי גת נחשב לפרויקט הבינוי הגדול ביותר מאז הקמת העיר מודיעין – זאת לאחר שנפתרו כל המחלוקות בין העיריה למשרד האוצר. כיום, כשלוש שנים לאחר יציאתו לדרך של המיזם - אותו מובילים ראש עיריית קרית גת ומנכ"ל מינהלת כרמי גת - כל יחידות הדיור שווקו,   

וכ-2,000 המשפחות בשני הרובעים הראשונים נכנסות בימים אלה לביתן החדש. שיווק הדירות שנמכרו במסגרת שלב א' בכרמי גת נחשבים להצלחה בקנה מידה ארצי.

"האטרקטיביות של מגורים בסביבה חדשה וצעירה הסמוכה למוקדי תעסוקה, לצד מחירי דירות נוחים ופיתוח תשתיתי נרחב - הפכו את האזור למוקד משיכה משמעותי למשפחות צעירות רבות מרחבי השפלה והדרום", מציין אוהד סבן, סמנכ"ל חברת הבנייה דונה אשר נמצאת בחוד החנית של תנופת הבנייה הנרחבת בכרמי גת.

מנכ"ל מנהלת כרמי גת מתייחס גם הוא לנושא ומוסיף: "עד כה ניתנו היתרים לבניית כ-3,000 יחידות דיור בשני המתחמים הראשונים שהוקמו, מתוכם כ-2,000 נמצאות בשלב האכלוס ועד לסוף 2019 צפויים להינתן היתרים ליתר 4,500 יחידות הדיור. בשני המתחמים הראשונים של הפרויקט הושלמה גם בניית גני הילדים, מעונות היום ובתי הספר היסודיים, וחלקם ייפתחו כבר בספטמבר הקרוב. בנוסף, הוקם מבנה משולב הכולל מרכז לגיל הרך, מתנ"ס, בית כנסת ומקווה. בחגים יושק פארק כרמי גת המשתרע על שטח של כ-200 דונם. בו בזמן כבר החל תכנונו של חלק הפארק השני, שיכלול ספורטק על שטח של 110 דונם".

נגישות תחבורתית משודרגת, מוקדי תעסוקה רבים

במטרה לקצר את הנסיעה לכיוון תל אביב ובאר שבע, ולחבר בין כרמי גת לעיר הוותיקה, נסללו מספר כבישים ומחלפים: כביש 35, החוצה את העיר לשניים, הורחב, והוקמו שני גשרים. בראשית 2019 צפויים להיפתח עוד שני מחלפים שיחברו את שני חלקי העיר וינתבו את התנועה מקרית גת אל כביש 6 וכביש 40. שני מחלפים נוספים - מחלף פלוגות ומחלף אינטל הסמוך לאזור התעשייה – נמצאים בשלבי תכנון.

"כדי לספק מקורות תעסוקה נוספים לתושבי העיר והאזור, יורחב אזור התעשייה בעוד כ-2,000 דונם", מרחיב יחזקאל. "בסמוך לתחנת הרכבת החדשה בכרמי גת צפון, ייבנה אזור תעסוקה נוסף על שטח של 30 אלף מ"ר המיועד למסחר ומשרדים, ומרכז עסקים נוסף מתוכנן במתחם האצטדיון הישן".

ראש עיריית קרית גת אבירם דהרי , צילום: ענר גרין ראש עיריית קרית גת אבירם דהרי | צילום: ענר גרין ראש עיריית קרית גת אבירם דהרי , צילום: ענר גרין

תמהיל דירות מגוון

 

חברת דונה שבנתה עוד בשלב א' של הפרויקט כ-300 יחידות דיור, תהיה חברת הבנייה היחידה שתבנה ותשווק דירות לציבור הרחב בשוק החופשי גם בשלב ב'. החברה מתכננת להקים בניינים בני 6 עד 14 קומות לצד מבני בוטיק צמודי קרקע, הכוללים תמהיל מגוון של יחידות דיור.

"היתה לנו האפשרות הן בשלב א' והן בשלב ב', לכלול במתחמי הבנייה שלנו גם בתים צמודי קרקע. אנו יודעים שיש למוצר כזה ביקוש רב ושמחים שבכרמי גת יש לנו את האפשרות לתת לכך מענה. למעשה, כרמי גת היא כיום מהמקומות הבודדים בארץ בהם מאושרת בניית קוטג'ים", מסביר סבן, "אנו רואים חשיבות רבה ביצירת תמהיל תכנון מגוון, מה גם שמתחמים של קוטג'ים צמודי קרקע מטיבים מאוד עם נראות השכונה בכך שהם מקנים לה מראה של שכונה עם בנייה נמוכה. בנוסף זהו מוצר שמושך לשכונה אוכלוסייה איכותית וחזקה מבחינה סוציו-אקונומית. הקוטג'ים הדו-משפחתיים שבנייתם במסגרת שלב א' צפויה להסתיים בחודשים הקרובים, כוללים שבעה חדרים בשטח בנוי של 200 מ"ר+180 מ"ר גינה. קוטג'ים אלה נבנים בסטנדרט בנייה גבוה וזוכים להטבות ושדרוגים משמעותיים כמו מערכת מיזוג מיני מרכזית ומערכת בית חכם. מחיר יחידת דיור כזו החל מסכום של 2.390 מיליון שקל, כאשר תנאי המימון מאפשרים גמישות מקסימלית: 20% בעת הרכישה, והיתרה עם האכלוס בעוד כשנה, ללא ריבית וללא הצמדה". 

סבן מציין עוד כי "כחלק מהחזון של החברה, בחרנו להיות שותפים בפרויקט שהוא בעל חשיבות גדולה ברמה הלאומית, ויאפשר למשפחות ולמשפרי דיור להגיע לבית באזור שבו יוכלו לקבל רמת חיים גבוהה במיוחד במחירים אטרקטיביים ביחס לשוק הנדל"ן הישראלי - זאת לצד הפיתוח הסביבתי והתשתיות החדשות שהם ברמה הגבוהה ביותר. על כן החלטנו להעמיק את השקעתנו בכרמי גת ובשלב ב' של הפרויקט אשר נמצא בשלבי תכנון מתקדמים ביותר, נבנה מספר שיא של כ־1,400 יחידת דיור נוספות. בשל היקפו העצום של הפרויקט, השתתפו בתכנון המתחמים השונים כמה משרדי אדריכלים מהשורה הראשונה ואנו צופים כי כבר בראשית 2019 נוכל להתחיל לשווק את הדירות".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות