אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתו של מנכ"ל כלל לשעבר תובעת את לאומי קארד צילום: גלעד קוולרציק, עמית שעל

בתו של מנכ"ל כלל לשעבר תובעת את לאומי קארד

שרון כהן בנימיני תובעת את חברת כרטיסי האשראי על הפרת זכויות והתעמרות

06.08.2018, 08:21 | נעמי צורף

שרון כהן בנימיני, בתו של איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח לשעבר, תובעת את לאומי קארד על מיליון שקל בשל התעמרות והפרת זכויות במקום העבודה. "לאחר שובה מחופשת לידה נאלצה לעבור מסכת של התעללות תעסוקתית", כך על פי כתב התביעה שהוגש בחודש יולי האחרון לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

בכתב התביעה שהוגש על ידי עוה"ד סיגל פעיל ויפעת תבור, נכתב כי שרון כהן בנימיני פוטרה מעבודתה בלאומי קארד לאחר 16 שנות עבודה. נטען כי ההחלטה לפטרה התקבלה לאחר ש"הופלתה מול חבריה לעבודה, תוך התעמרות, התנכלות והתעללות תעסוקתית של ממש, על לא עוול בכפה", וזאת מאז הודיעה על היריונה ולאחר שובה מחופשת הלידה.

קראו עוד בכלכליסט

מימין מנכ"ל כלל ביטוח לשעבר איזי כהן ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: גלעד קוולרציק, עמית שעל מימין מנכ"ל כלל ביטוח לשעבר איזי כהן ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו | צילום: גלעד קוולרציק, עמית שעל מימין מנכ"ל כלל ביטוח לשעבר איזי כהן ומנכ"ל לאומי קארד רון פאינרו, צילום: גלעד קוולרציק, עמית שעל

על פי כתב התביעה, מהרגע שבו הודיעה על היריונה ובאופן חמור יותר מאז שובה מחופשת לידה "הופרו זכויותיה של שרון כעובדת ותיקה וקבועה בחברה וכעובדת בהיריון ואם עובדת, תוך התעמרות והתנכלות כלפיה מצד הממונים עליה, עד כדי התעללות תעסוקתית של ממש".

מתואר כי מיד לאחר שהודיעה על היריונה, נמסר לה כי היא מועברת מתפקידה כמנהלת תיקי לקוחות לתפקיד "מנהלת מכירות", תוך הבטחה שבהמשך הופרה, ששכרה ומעמדה לא ייפגעו וכן כי תשוב אל תפקידה בהמשך.

אולם בעודה בחופשת לידה נודע לה כי כל הצוות שבו עבדה קיבל העלאת שכר ל־17 אלף שקל ברוטו, בעוד שכרה נותר 12 אלף שקל ברוטו בתוספת עמלת מכירות.

בהמשך, עם שובה לחברה לאחר חופשת הלידה, מתואר כי היא "יובשה" ולא הועברה אליה עבודה וכן כי היא לא הושבה לתפקידה כפי שהובטח לה אלא הועברה לתפקיד אחר. "נראה כי שרון 'סומנה' על ידי הממונים עליה וכי הפור בעניינה נפל והוחלט על סילוקה מעבודתה בחברה".

כמה חודשים לאחר מכן חלתה שרון בדלקת במיתרי הקול ועל כן הורה לה הרופא לשתוק לגמרי במשך חודש וחצי, אולם למרות המלצת הרופא למצוא לה תפקיד אחר עד שתבריא, בלאומי קארד סירבו לאפשר לה לשוב לעבוד ובהמשך הוחלט לפטרה.

עוד נכתב כי לאחר שהתקבלה ההחלטה לפטרה, החלה לאומי קארד ב"הליך פיטורין פסול", אשר במסגרתו בתחילה לא ניתנה לשרון זכות שימוע ולאחר מכן הופלתה בקבלת תנאי פרישה. "נראה כי אין דרך שבה לא ניסתה הנתבעת לפגוע בשרון ובזכויותיה עד לפיטוריה הבלתי חוקיים".

מלאומי קארד נמסר בתגובה: "קיבלנו את התביעה לפני כמה שבועות. מדובר בעובדת שלא היתה בחברה מאז 2015. אף שיש לנו הרבה מה לומר, לא נפגע בפרטיותה של עובדת לשעבר ונגיב בבית הדין לעבודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות