אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות כבאים חוסמים את צומת עזריאלי: "הנציבות מפרה את הסכמי העבודה" צילום: ynet

מאות כבאים חוסמים את צומת עזריאלי: "הנציבות מפרה את הסכמי העבודה"

יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקור: "נציב כבאות והצלה דדי שימחי מנסה לשרוף את מערך הכבאות, ושיקול דעתו עלול לעלות בחיי כבאים וחיי אדם"

06.08.2018, 11:22 | נעמי צורף

מאות כבאים מכל רחבי הארץ חסמו הבוקר (ב') את צומת עזריאלי בתל אביב, במסגרת מחאתם נגד נציב כבאות והצלה דדי שימחי, לטענתם מפר את הסכמי העבודה החתומים עימם.

ארגון הכבאים הארצי מוביל השבוע שורה של צעדי מחאה נגד נציב כבאות והצלה שכוללים שיבושים במערך הקורסים וההכשרות שלהם, וכן במדורי כיבוי אש ורישוי עסקים. הכבאים מוחים נגד פגיעה קשה ביחסי ותנאי העבודה שלהם וזאת על רקע המציאות הקשה של פעילותם השוטפת בשנה האחרונה ובראשה המלחמה בטרור העפיפונים בדרום.

בגיבוי יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד, הכבאים דורשים מהנציב לקיים את הסכמי העבודה הקיבוציים שנחתמו טרם כניסתו של דדי שימחי לתפקידו כנציב לפני שנה וחצי, ולהפסיק את "מסכת ההתעמרות, האימה וההפחדה שהנציב נוקט בהם כלפי כבאים".

הפגנת הכבאים בצומת עזריאלי, צילום: ynet הפגנת הכבאים בצומת עזריאלי | צילום: ynet הפגנת הכבאים בצומת עזריאלי, צילום: ynet

יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקור: "דדי שימחי מנסה לשרוף את מערך הכבאות, ושיקול דעתו עלול לעלות בחיי כבאים וחיי אדם. הוא לא מכבד את ההון האנושי שבנה את המערך במשך שנים רבות ורומס אותו ברגל גסה. הוא מפר הסכמי עבודה חתומים, תוך שהוא מנסה להפוך בכוח ארגון אזרחי לארגון צבאי. 25 שנה אני עובד במערך הכבאות, ומעולם לא האמנתי בצדקתו של מאבק כמו המאבק הנוכחי. אזרחי ישראל צריכים להיות מודאגים מכך שבהחלטות הנציב הוא מוריד מתחת לקו האדום את מספר הכבאים בתחנות האם כדי לתגבר באזור הדרום, וחלילה עלולה להיווצר סיטואציה שבה לא יינתן מענה הולם לארוע באזור מגוריהם. בנוסף, שחיקת הכבאים וניסיון הרדיפה וההתעמרות גורמים הלכה למעשה לקריסתו של המערך. לא נשקוט עד שיובטח שלומם של הכבאים ושל אזרחי ישראל".

מדוברות כבאות והצלה נמסר בתגובה להפגנה: "הפגנה בארגון היררכי של לובשי מדים ובעלי דרגות נגד סגל הפיקוד והעומד בראשם מדברת בעד עצמה.  למען הסר ספק, לא בציוד, מדים, רכבים או שיפור תנאי השכר שהשתפרו בכ40% מאז הרפורמה עסקינן, אלא על רקע אירועים מבצעיים חמורים שארעו לאחרונה בתחנת האם ובמשמרת של יו״ר הוועד. בשל חומרת האירועים, הורה נציב הכבאות להעביר 2 מפקדי משמרות מתפקידם. יעוד הכבאות הינו הצלת חיים! ובאופן התנהלות הדברים כיום, כאשר הועד מקיים מאבקי שליטה באופן תדיר, קיים קושי וסכנה ממשית למלא את ייעודנו. גם מבקר המדינה התריע על כך בדוח האחרון. על אף המחלוקות, כבאות והצלה לישראל רואה בארגון העובדים שותף וקוראת לו להיות חלק מדרך שתכליתה מתן שרותי כבאות והצלה ראויים למדינת ישראל".

 

מהמשטרה נמסר: "בשעה זו מתקיימת מחאת אנשי כב"ה אשר חוסמים את צומת קפלן בת"א, בשני הכיוונים. הציבור מתבקש שלא להגיע למקום ולנסוע בדרכים חלופיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות