אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרוכשים נוהרים לסביון: 190 הצעות במכרז למכירת 14 מגרשים צילום: אוראל כהן

הרוכשים נוהרים לסביון: 190 הצעות במכרז למכירת 14 מגרשים

במסגרת המכרז שפרסמה רשות מקרקעי ישראל נמכרו מגרשים בני חצי דונם בחלק הסמוך ליהוד ומושב מגשימים בסכום ממוצע של 2.75 מיליון שקל למגרש; מרבית הזוכים אינם תושבי סביון

06.08.2018, 15:58 | דותן לוי

רשות מקרקעי ישראל הצליחה לשווק 14 מגרשים בסביון בהיקף של לכ-40 מיליון שקל. מדובר במגרשים בני חצי דונם הממוקמים בחלקו הדרום מזרחי של הישוב לכיוון יהוד ומושב מגשימים.

קראו עוד בכלכליסט

סביון נמנית על שורה של ישובים יוקרתיים שבהם מתגוררים גם כמה מעשירי ישראל, הישוב מחולק לסביון הוותיקה (שבה כ-800 בתים על שטחים גדולים של עד מספר דונמים), גני יהודה (שבה כ-250 מגרשים), וההרחבה של סביון (שכוללת כ-290 מגרשים מרביתם בשטח חצי דונם).

בדומה למגרשי ההרחבה המגרשים שהוצעו כעת למכרז הם בני חצי דונם ושווקו לאחר שזמן רב לא שווקו מגרשים בסביון. מסיבה זו הם נהנו מביקוש רב, כאשר 191 הצעות הוגשו.

שטח שהופקע ממושב מגשימים לטובת היישוב סביון, צילום: אוראל כהן שטח שהופקע ממושב מגשימים לטובת היישוב סביון | צילום: אוראל כהן שטח שהופקע ממושב מגשימים לטובת היישוב סביון, צילום: אוראל כהן

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי רוב הזוכים אינם תושבי סביון. המחיר הממוצע למגרש עמד על כ-2.75 מיליון שקל, מחיר נמוך יחסית בהשוואה לעסקאות שנסגרו למגרשים של חצאי דונם בשוק הפרטי אשר מחירם עמד על כ-4 מיליון שקל למגרש. המחיר הוא לפני מע"מ והוצאות פיתוח בהיקף של כ-300 אלף שקל לכל מגרש.

הערכה הייתה כי המגרשים ביישוב ימכרו במחירים גבוהים יותר וייתכן כי את הסיבה לרמות המחירים הנוכחיות ניתן לייחס לכך שמדובר במגרשים ששווקו במסגרת מכרז ולא דרך מתווכים שפנו לקהל יעד ממוקד יותר.

מבחינת מיקום המגרשים, מחצית מהמגרשים נחשבים לבעלי מיקום טוב, אולם המגרשים הגובלים במושב מגשימים ואלה הפונים ליהוד נחשבים לבעלי מיקום פחות טוב שכן עובר בהם קו מתח גבוה ובעתיד מתוכנן להיסלל בקרקע זו כביש ראשי שיחבר בין מגשימים לכביש 462.

חלק מהקרקע שאפשרה את הרחבת סביון היא קרקע ששימשה בעבר את מושב מגשימים והוחזרה לרשות מקרקעי ישראל. לפני שהושבו לרמ"י שטחים אלה שימשו לגידולי שדה, ללולי תרנוגולות ולמטע זיתים. בעבר אף תבע מושב מגשימים פיצוי גבוה יותר מזה שקיבל על הקרקעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
כמה ליצנים וקנאים בתגובות
סביון היתה מאוד מאוד אטרקטיבית עד לפני שלוש שנים שטרנד המגדלים בפארק צמרת בתל אביב היה בבניה הרבה מאוד ותיקים מכרו בסביון ועברו לפארק צמרת ולכן היתה ירידת מחירים קצרה אבל מאז הכל השתנה צעירים עם כסף חדש נכנסו לסביון והמחירים עלו שוב בסביון הותיקה יש המון התחלות בניה ושיפוצים והמחירים ימשכו לעלות •
רואה למרחוק  |  09.08.18
לכל התגובות