אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנאי שירות: קצינים בכירים יוכלו לשדרג לרכב היברידי בתוספת תשלום צילום: אוהד צויגנברג

בלעדי לכלכליסט

תנאי שירות: קצינים בכירים יוכלו לשדרג לרכב היברידי בתוספת תשלום

במכרז הרכב הקודם של צה"ל חלק מהקצינים בדרגת רב סרן ויתרו על מכוניותיהם לפני תום תקופת החכירה בגלל אי־שביעות רצון מרמת הגימור ומהמרווח הפנימי של הרכב. במסגרת המכרז החדש הוחלט לאפשר לקצינים לשדרג את דגם הרכב

07.08.2018, 06:57 | תומר הדר

הפתרון של צה"ל לאי־שביעות רצון של הקצינים מהמכוניות שבהן הם נוהגים: מכרז הליסינג הקרוב יכלול ניוד רכבים בתשלום בין בעלי דרגות שונות, כך נודע ל"כלכליסט".

בשנה הבאה אמור צה"ל לצאת לאחד ממכרזי הליסינג הגדולים בתולדותיו, המיועד להחלפת מכוניות מיצובישי אטראז' שבידיו. בשנת 2014 הודיע משרד הביטחון על אספקתן של 3,500 מכוניות מיצובישי אטראז' לרבי סרנים וסגני אלופים על ידי שתי חברות: אלדן, שסיפקה מעל 80% מן המכוניות, ושלמה SIXT שסיפקה את השאר. מכרז הליסינג נחשב בזמנו לחריג בין היתר בגלל משך תקופת החכירה - חמש שנים במקום שלוש שנים כמקובל.

קראו עוד בכלכליסט

אלא שבפועל חלק גדול מן הקצינים הבכירים ויתרו על מכוניות המיצובישי לפני תום תקופת החכירה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", קצינים רבים התלוננו על רמת הגימור ומידת המרווח הפנימי של האטראז'. הדבר גרם לצה"ל להעביר חלק ניכר ממכוניות המיצובישי שיועדו לסגני האלופים ליחידות השדה ולצאת למכרז ליסינג חדש, הפעם ל־1,500 מכוניות שיועדו לסא"לים. במכרז זכתה לפני כשנה יונדאי איוניק ההיברידית המסופקת לצה"ל על ידי אוויס בחוזה חכירה לארבע שנים.

הרמטכ"ל גדי איזנקוט. דגש על בטיחות וחיסכון בדלק, צילום: אוהד צויגנברג הרמטכ"ל גדי איזנקוט. דגש על בטיחות וחיסכון בדלק | צילום: אוהד צויגנברג הרמטכ"ל גדי איזנקוט. דגש על בטיחות וחיסכון בדלק, צילום: אוהד צויגנברג

כעת, כאמור, ניצב צה"ל בפני החלפת 3,500 מכוניות מיצובישי וגם בפני האפשרות שחלק מן הקצינים לא יהיו מרוצים מן המכונית שקיבלו. במסגרת המכרז החדש יוכלו רבי הסרנים לשדרג את רכבם לרכבי סגני אלופים תמורת תוספת תשלום, שגובהה טרם נקבע.

במהלך השבועות האחרונים החלה עבודת המטה של צה"ל ומשרד הביטחון מול יבואני הרכב להחלפת המכוניות. מרשימת האפיונים הראשונית עולה כי רכבי הליסינג הבאים שיסופקו לצה"ל יהיו מדגמי מכוניות משפחתיות קטנות, כדוגמת קיה ריו ויונדאי I25 אקסנט, אך הפעם מושם בצה"ל דגש מיוחד על חיסכון בדלק ובטיחות - כולל הענקת נקודות זכות לרכבים שמצוידים במערכות בטיחות מקוריות. ל"כלכליסט" נודע שצה"ל בוחן את חכירתן של גרסאות מיוחדות בעלות מנועי טורבו קטנים שאינם מיובאים לישראל כיום. גם יונדאי איוניק המשמשת כיום את סגני האלופים לא היתה זמינה לציבור הרחב מכיוון שרמת הגימור שלה שונה מזו של האיוניק האזרחית.

מדובר צה"ל ומשרד הביטחון נמסר כי "ב־2019 יערוך צה"ל מכרז לרכבים השייכים לקצינים בדרגת רס"ן. צה״ל בשיתוף משהב"ט מכינים את המכרז בהיקף של אלפי כלי רכב שיתמקד בסוגיות הבטיחות, החיסכון בדלק והנוחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
יעילות
פקידי האוצר כ"כ "מתוחכמים" בלהוציא עוד ועוד כל שקל מכל אזרח עד שלא שמים לב שחיילים זה משהו שונה. שום סקטור לא דומה לסקט' הצבאי. אופי השירות הסיכונים הרבים ועוד. כשמנגד רמת שכר בינונית לגמרי. בנקאים בינוניים משתכרים הרבה יותר חיים חיי רווחה. משכורת 13 בתי מלון. תנאים נהדרים. כמה בנקאים לא שבו הביתה על כי נפלו ב "עט מילוי" תפקידם ? הגיע הזמן שנקים איגוד משפחות משרתי הקבע ונדרוש את המגיע לנו מהעדרויות הבן האב/ מהבית ועד רמות סיכון חיים ובכלל. נראה אז את פקיגי האוצר. איזה אוצר. עושקים ומרמים.
יצחק  |  19.02.19
26.
צריך שינוי בצהל
אני בכללי חושב שכל הצבא צריך וגם יכול לעבור להיברידיות, אין סיבה להתקע בעבר, הצבא שלנו מתקדם מאוד בכל התחומים אז גם ברכבים לקצינים אפשר להתקדם בנוסף לזה תוסיפו לזה את עניין צריכת דלק שתרד משמעותית, זה חשוב מאוד, רושם את זה אחד שנוהג בקיה נירו ומאוד מרוצה, קנינו לא מזמן ואנחנו מאוד מרוצים, בכללי נראה שהשוק של ההיברדיות צומח יפה בישראל, אז במקום שהקצינים שלנו יצטרכו להתעסק באיזה רכב הם יקבלו, תנו להם רכב גדול למשפחה ותנו להם את השקט להתעסק בלהגן על המדינה שלנו.
יוסי  |  08.08.18
לכל התגובות