אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיק אורבנקורפ: עו"ד גיסין שואף לשכר של 10 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

תיק אורבנקורפ: עו"ד גיסין שואף לשכר של 10 מיליון שקל

בעל התפקיד בישראל של חברת הנדל"ן הקנדית, שדורש מיליוני שקלים שכר טרחה, שילם באישור ביהמ"ש 7.25 מיליון שקל לבעלי מקצוע קנדים שהוא שכר, ובהם יועץ כלכלי ועורכי דין

07.08.2018, 08:21 | ענת רואה

עו"ד גיא גיסין, בעל התפקיד בישראל של חברת הנדל"ן הקנדית אורבנקורפ, שדורש מיליוני שקלים שכר טרחה, שילם באישור בית המשפט 7.25 מיליון שקל לבעלי מקצוע קנדים שהוא שכר, ובהם יועץ כלכלי ועורכי דין – כך עולה מעמדת הכנ"רית סיגל יעקבי, שמתנגדת לדרישת שכר הטרחה של גיסין, שהיתה עשויה להגיע ל־10 מיליון שקל.

 

עו"ד גיא גיסין. לא נדרש לשקם את החברה, רק לגבות חובות, צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין. לא נדרש לשקם את החברה, רק לגבות חובות | צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין. לא נדרש לשקם את החברה, רק לגבות חובות, צילום: אוראל כהן

עוד מתברר שגיסין טוען שעבד 5,450 שעות על התיק. הכנ"רית המליצה שבשלב זה יקבל גיסין 3 מיליון שקל לפני מע"מ, מתוכם 2 מיליון שקל הוא כבר קיבל. אורבנקורפ גייסה מהציבור בארץ 180 מיליון שקל, ונקלעה להליכי חדלות פירעון.

גיסין טוען כי בתשלום שעתי, לפי 600 שקל לשעה, היו מגיעים לו 3.27 מיליון שקל עד יוני. דו”ח השעות לא הוגש לבית המשפט ולא הובא כל הסבר כיצד הגיע להיקף כה עצום של שעות עבודה, ואם הוא כולל גם שעות עבודה שהושקעו בהליך תביעות נזיקיות, שעליו ממילא יקבל שכר נפרד.

בעמדת הכנ”רית נכתב כי ישנם כמה שיקולים כבדי משקל שצריך להביא בחשבון בעת פסיקת שכר הטרחה, ואשר מפחיתים באופן ניכר את שכר החלוקה, לפי תקנה 8א’. ראשית, היא ציינה שמדובר בתיק יוצא דופן, שבו עבודתו של גיסין היא בעיקר גביית החוב, ללא כל פעולות שיקום של החברה וניסיון למקסם את ערכה ואת תמורתה. כמו כן לשופט מוקנה שיקול דעת לבחון אם השכר הולם את הנסיבות. הכנ"רית מסכימה ל־3 מיליון שקל שאינם השכר הסופי, כך שניתן לשער שגיסין יצליח לקבל עוד 2-1 מיליון שקל לפחות. מדובר בסכום גבוה מאוד, במיוחד לנוכח טענת הנאמן הקנדי שגיסין מתהדר בהישגים לא לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות