אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שהגיע לשיא של שנה וחצי - הדולר נופל ב-1% צילום: שאטרסטוק

אחרי שהגיע לשיא של שנה וחצי - הדולר נופל ב-1%

המטבע האמריקאי נסחר ברמה של 3.68 שקלים, היורו יורד ב-0.2% לרמה של 4.27 שקלים; בשווקים הבינלאומיים מתחזק היורו ב-0.2% מול הדולר והמטבע האירופי נסחר תמורת 1.157 דולר

07.08.2018, 15:50 | שיר רייטר

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

השקל מתחזק הבוקר (ג') בשוק המט"ח המקומי - הדולר נופל ב-1% לרמה של 3.68 שקלים, היורו מאבד 0.2% ונסחר תמורת 4.27 שקלים. אתמול עלה המטבע האמריקאי לשיא של שנה וחצי מול המטבע המקומי ושערו היציג נקבע על 3.71 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט


מוקדם יותר היום, השער היציג של הדולר נקבע על 3.695 שקלים, שערו היציג של היורו נקבע על 4.28 שקלים. חברת הדירוג S&P העלתה ביום שישי האחרון את דירוג האשראי של ישראל לרמה הגבוהה ביותר אי פעם - AA מינוס. העלאת הדירוג היא הישג משמעותי מאוד למשק הישראלי, ומהווה הבעת אמון ביכולת של המשק לצמוח וביכולת של הממשלה לשמור על מדיניות פיסקלית אחראית. ברמה הפרקטית, היא תאפשר לממשלה לגייס כספים בתנאים טובים יותר.

מדירוג לשדרוג: מה עושים עם -AA ב־S&P העלו את דירוג האשראי של ישראל כי הבינו שהגידול בתוצר מאפשר לה להחזיר הלוואות. גם בממשלה צריכים להבין זאת, ולמנף את ההישג לשיקום ההשקעה בצמיחה ‑ לא לשפיכת מיליארדים נוספים לביטחון, כפי שנעשה אתמול אדריאן פילוט, 2 תגובותלכתבה המלאה
"העלאת הדירוג הושגה הודות לשיפור ביחס חוב ציבורי לתוצר מאז המשבר שירד ב-11.3% ל-60.9%", כך אומר אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות מיטב דש. "מלבד ישראל, רק בנורבגיה ושוויץ ירד היחס בתקופה זו, כאשר במרבית המדינות הוא עלה בשיעור גבוה".  


לפי יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, מימון והשקעות, דירוג אשראי מקבוצת AA פותח את הדלת לכניסה של השקעות הון חדשות בהיקפים משמעותיים. "הכספים לא יזרמו לישראל מיד, אך בטווחים הבינוני והארוך ישראל תזכה לכניסת הון בהיקפים משמעותיים להשקעה מזירת איגרות החוב, במניות ובסטארטאפים".

פריימן מעריך כי ההון הגדול שיזרום לישראל בשנים הקרובות צפוי לתמוך בביקוש לשקל ויביא להתחזקות נוספת של המטבע המקומי. עוד סבור פריימן כי בנק ישראל יידרש להגדיל בשנים הבאות את מעורבותו בזירת המט"ח המקומית. "בטווח הקצר העלאת הדירוג יוצרת סנטימנט של התחזקות בשער השקל".

בשווקים הבינלאומיים מתחזק היורו ב-0.2% מול הדולר והמטבע האירופי נסחר תמורת 1.157 דולר. 

"אם הצמיחה הכלכלית בארה"ב תואט בגלל מלחמת הסחר או בעקבות השפעות רפורמת המס, ההישגים הכלכליים החזקים עשויים להתפוגג, מה שעלול להוביל גם להיחלשות הדולר", כך אמר מינורי אוקידה ) Minori Uchida), אנליסט המטבעות הראשי בבנק MUFG, שציין כי הדולר נתמך לאחרונה על ידי התוצאות החיוביות של החברות הנסחרות בוול סטריט.

"המתאם בין המטבע האמריקאי לבין שוק המניות במדינה הופך להיות חזק מאוד", אמר אוקידה והוסיף כי הדולר "ימשיך להתחזק כל עוד שוק המניות יישאר שורי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות