אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רכישת מובילאיי עשויה להיראות כאחת העסקאות הטובות ביותר שאינטל עשתה" צילום: נחום סגל

"רכישת מובילאיי עשויה להיראות כאחת העסקאות הטובות ביותר שאינטל עשתה"

אמיר פיינטוך, מהישראלים הבכירים באינטל, מספר על ההתמודדות עם העזיבה הפתאומית של מנכ"ל החברה והתחומים שבהם מתעניינת זרוע ההשקעות של חברת הענק. ומה הסיכוי שהוא יהפוך למנכ"ל אינטל?

19.08.2018, 10:02 | שירות כלכליסט

אינטל עברה לאחרונה טלטלה לא פשוטה, כשהמנכ"ל בריאן קרזניץ' פרש במפתיע בעקבות מערכת יחסים שניהל עם עובדת - בניגוד לנהלי אינטל. "יש לנו אסטרטגיה מעולה. חברה לא נמדדת באדם זה או אחר", מדגיש אמיר פיינטוך, מהישראלים הבכירים באינטל וחבר בהנהלת החברה, בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות". "ברור שאירוע כזה הוא לא שגרתי בחיי חברה, אבל אני חושב שבינתיים במבחן התוצאה זה נראה בסדר".

פיינטוך, שגדל בחיפה, מכהן כסגן נשיא בכיר באינטל העולמית, היה מנהל הפיתוח העולמי ועבר לאחרונה לתפקיד בכיר באינטל קפיטל - זרוע ההשקעות של אינטל.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

דדי פרלמוטר, מי שהיה בעבר הישראלי הבכיר באינטל ואף היה מועמד לתפקיד המנכ"ל, אמר בראיון כי אם הוא היה בתפקיד, לא בטוח שהוא היה קונה את מובילאיי: "קשה לי לראות איך מחזירים 15 מיליארד דולר". פיינטוך מסביר את החזון של אינטל, איך מובילאיי יכולה להשתלב בו ולמה "אם לא נכזיב, רכישת מובילאיי עוד תיראה כאחת העסקאות הטובות ביותר שהחברה עשתה". 

פיינטוך מספר גם על החשיבות של פעילות אינטל ישראל, על התחומים שמעניינים את זרוע ההשקעות של החברה - וגם איך נהג להבריז מבית הספר. אז מה הסיכוי שהוא יהפוך למנכ"ל אינטל?

מראיינים:

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
עם מכירות בגובה של מילארד דולר בשנת 2018 אינטל עשו עסקת חלומית
אתם כל כך תקועים בפעילות של מובילאיי בישראל שאתם לא שמים לב שכל תעשיית הרכב בעולם מתקינה מובילאיי ברכבים ובמשאיות בעולם בחוזים של מילארדי דולרים לעשר השנים הבאות. אתם כך כך פסימיים ותקועים במה שאינטל עשתה בעבר והרסה חברות שהיא קנתה, ולא מבינים שאינטל כבר הבינה שלא להתערב בניהול מובילאיי.
מתי  |  20.08.18
לכל התגובות