אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית הדין לעבודה אישר תביעה ייצוגית של עובדי סומך חייקין לשעבר צילום: אתר בתי המשפט

בית הדין לעבודה אישר תביעה ייצוגית של עובדי סומך חייקין לשעבר

מהתביעה עולה כי משרד רואי החשבון לא ביצע הפקדות בשיעור 6% עבור מרכיב הגמל מצד המעסיק במשך שנתיים

07.08.2018, 14:19 | נעמי צורף
שופט בית הדין האיזורי לעבודה בתל-אביב, דורי ספיבק, אישר השבוע ניהול תביעה יצוגית של עובדים לשעבר במשרד רו"ח KPMG סומך חייקין, נגד המשרד. עילת התביעה שאושרה היא אי ביצוע הפקדה בגובה 6% עבור מרכיב הגמל (חלק המעסיק) מתחילת 2014 ועד מרץ 2016 וכן משיכת חלק ממרכיב הפיצויים עבור מי שהעסקתו הסתיימה עד מרץ 2016 בנסיבות שבהן לא הוכרה זכותם לקבל פיצויים מלאים.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הוגשה על ידי רו"ח אסף יוסף שממה שהועסק במשך שלוש שנים במשרד, באמצעות עוה"ד דוד בכור. על פי החלטת השופט ספיבק, חברי הקבוצה יהיו כל עובדי משרד סומך חייקין שתחילת העסקתם הייתה בין נובמבר 2011 לסוף 2013.

רו"ח יוסף שממה גילה עם החלטתו להתפטר, שבמהלך תקופת עבודתו נצברו עבורו 17 אלף שקל ברכיב הפיצויים בקרן הפנסיה, אולם משרד סומך חייקין שחרר לזכותו רק מחצית מהסכום. לטענת המשרד, המיוצג על ידי עו"ד טליה יונתן-דגן, הסיבה לכך היא שבהסכם שנחתם עמו בשנה השניה להעסקתו, סוכם כי לא יהיה זכאי לכספי הפיצויים בהסדר הפנסיוני במידה ותופסק העסקתו בנסיבות שאינן מזכות אותו בפיצויי פיטורים.

השופט דורי ספיבק, צילום: אתר בתי המשפט   השופט דורי ספיבק | צילום: אתר בתי המשפט השופט דורי ספיבק, צילום: אתר בתי המשפט

במכתב התראה לפני הגשת תביעה שנשלח למשרד סומך חייקין, טען רו"ח יוסף שממה כי "בדיקת תלושי השכר, הסכם העבודה והדוחות הפנסיונים העלתה שזכויות המבקש להסדר פנסיוני על פי צו ההרחבה נפגעו ממועד תחילת עבודתו. כמו כן, נטען שעם סיום יחסי העבודה, המשרד משך בחזרה את כספי הפיצויים הצבורים בקרן הפנסיה וכך נהג אף ביחס ליתר עובדיו".

הסעדים הנתבעים הם פיצוי בגובה ההפרש שבין ההפקדה לרכיב הגמל (חלק המעסיק) לה היו זכאים חברי הקבוצה לפי צו ההרחבה (6%) לבין ההפקדה שבוצעה בפועל (5%) וכן החזר של חלק מרכיב הפיצויים ביחס לאותם עובדים שלא שוחרר להם מלא רכיב הפיצויים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות