אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכים חוסמים כבישים בנתב"ג בדרישה להעלות את קצבתם לשכר מינימום צילום: דוברות "הנכים הופכים לפנתרים"

נכים חוסמים כבישים בנתב"ג בדרישה להעלות את קצבתם לשכר מינימום

פעילי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חוסמים לסירוגין את כבישי הכניסה והיציאה לטרמינל 3. הם מתנגדים למתווה שהושג עמם. המהלך מפלג את ארגוני הנכים. יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" מגנה: "איבדו כל רסן"

07.08.2018, 17:39 | שחר אילן
פעילי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חוסמים לסירוגין את כבישי הכניסה והיציאה לטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון בשעה זו (ג'). זאת, בדרישה להעלות את קצבת הנכים לשווי שכר מינימום, כלומר 5,300 שקל. חברי הארגון מתנגדים למתווה העלאת הקצבאות של הממשלה ל-3,700 שקל.

בחודשים האחרונים חסמו פעילי הארגון את נתיבי איילון, כביש החוף והרכבת. פעיל "הנכים הופכים לפנתרים" אייל כהן אמר כי "היום הגענו לנתב"ג להפגין כוח ונוכחות ולהראות למובילי העם כי הנכים לא שקופים". חסימת נתב"ג כוונה לתקופת הנסיעות העמוסה ביותר בשנה, כדי למקסם את תשומת הלב הציבורית. כהן אמר ש"בפעם הבאה נקצין יותר ויותר את המאבק. דרישתנו כבעבר - קצבת נכות בגובה שכר המינימום".

הפגנת "הנכים הופכים לפנתרים" בנתב"ג, צילום: דוברות "הנכים הופכים לפנתרים" הפגנת "הנכים הופכים לפנתרים" בנתב"ג | צילום: דוברות "הנכים הופכים לפנתרים" הפגנת "הנכים הופכים לפנתרים" בנתב"ג, צילום: דוברות "הנכים הופכים לפנתרים"

פעולות המחאה המקצינות מפלגות את ארגוני הנכים. יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אלכס פרידמן אמר ש"מדובר בקבוצה קטנה של אנשים שאיבדה כל רסן. אין ספק כי קצבת הנכות חייבת להיות בגובה שכר המינימום, אך הדרך של פגיעה בציבור וסיכון חיי אדם היא שגויה. לכל מאבק חברתי יש דדליין, הגבול שבו אמפתיה הופכת לאנטיפתיה, ואת הגבול הזה אסור לחצות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מי שיכול להפגין ברחוב, יכול לעבוד מהבית ואפילו מהמיטה
היום אין שום צורך לצאת מהבית בשביל לבצע מגוון גדול של עבודות. מעבודות תכנות, דרך עבודות מזכירות וסייענות אישית, ועד טלפנות. כל מה שצריך זה מחשב וחיבור לאינטרנט. אז - רוצים שכר מינימום - מצאו עבודה. מהמיטה. בבית. אם אתם יכולים להיות בחום, בשמש, בכביש, ולהתעמת עם אזרחים ושוטרים, אתם יכולים לעבוד !!!
המגיב  |  07.08.18
לכל התגובות