אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההנפקה נמשכת: הערכה חדשה של אנטרופי נוקבת בשווי של 530 מיליון ש' לזאפ צילום: רמי זרנגר

ההנפקה נמשכת: הערכה חדשה של אנטרופי נוקבת בשווי של 530 מיליון ש' לזאפ

בצל הדיווחים על "פיצוץ" במגעים, חברת הייעוץ למוסדיים הכינה הערכת שווי משלה; הערכה גבוהה ב-100 מיליון מהשווי שנקבו המוסדיים, ונמוכה מהשווי שנקבה בעלת השליטה קרן אייפקס - 700 מיליון שקל

07.08.2018, 20:02 | חזי שטרנליכט

בצל הדיווחים על "פיצוץ" במגעים, הנפקת קבוצת זאפ עדיין נמשכת - כך עולה מהתוצאות של פגישה שנערכה במשרדי חברת החיתום לאומי פרטנרס היום (ג') אחר הצהריים. בישיבה שהתכנסה ובה נכחו נציגים מהגופים הרלוונטיים לתהליך, הוחלט להמשיך לפי שעה ברוד-שואו של אתר השוואות המחירים.

קראו עוד בכלכליסט

על אף ההחלטה להמשיך ולקיים את הפעילות לצורך שכנוע המוסדיים להשקעה בחברה, לא ברור עדיין מה יהיה גורל ההנפקה המדוברת. לפי אחד הגורמים לא היה מדובר בישיבה דרמטית, וההחלטות שנתקבלו על ידי החתמים ונציגי קרן אייפקס הן להמשיך לפי שעה את הפעילות.

בנוסף נודע כי חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי, חיברה הערכת שווי משל עצמה לזאפ שהוזמנה על ידי החתמים שמובילים את ההנפקה - אך טרם פורסמה. הסיבה, כך נראה, שבטיוטה של אנטרופי, מדובר במחיר כלכלי נמוך יותר ממה שהיה מוכר עד כה. באנטרופי נקבו בעבודה בשווי של 530 מיליון שקל לזאפ.

זהבית כהן מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס ישראל, צילום: רמי זרנגר זהבית כהן מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס ישראל | צילום: רמי זרנגר זהבית כהן מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס ישראל, צילום: רמי זרנגר

עם זאת, שווי זה עדיין גבוה בעשרות אחוזים מהמחיר שאליו מכוונים הגופים המוסדיים שכן מוכנים לאפשר את ההנפקה. המוסדיים מדברים על שווי שנע בין 300 ל-400 מיליון שקל ל"זאפ", הרחק מתוכניות וכוונות מקוריות לקבל שווי של 700 מיליון שקל על ידי קרן אייפקס, ובהמשך מהערכת שווי שצורפה על ידי מעריך חיצוני אחר, חברת בטא פייננס, שנקבה בהערכה בין 640 ל-650 מיליון שקל לאתר.

על אף ריבוי הערכות השווי וההחלטה של קרן אייפקס, עם הנהלת זאפ והחתמים להמשיך לפי שעה ב"רוד-שואו", גורמים שונים בשוק ההון מעריכים כי מצבה של ההנפקה קריטי ולא בטוח שהיא תסתיים בהצלחה. בסופו של דבר מדובר בשאלה של שווי ובנכונות של מנהלת קרן אייפקס בארץ, זהבית כהן, לחתוך את השווי של זאפ בכדי להשלים את התהליך או לבטל את ההנפקה ולבחון חלופות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות