אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק תחייב את Airbnb לחשוף פרטים על המשכירים

ניו יורק תחייב את Airbnb לחשוף פרטים על המשכירים

חוק שייכנס לתוקף בפברואר יתן לעירייה גישה לשמות, פרטי חשבונות בנק והכנסות בעלי הנכסים מההשכרה. הפלטפורמה תיקנס על אי-ציות

07.08.2018, 20:31 | שירות כלכליסט

ראש העיר של ניו יורק ביל דה בלאזיו חתם אתמול (ב') על חוק מהפכני שיחייב פלטפורמות שיתוף דירות כמו Airbnb למסור מידע מקיף על בעלי נכסים המשכירים את דירותיהם. העוברים על החוק צפויים לקנסות כבדים.

קראו עוד בכלכליסט

אפליקציית Airbnb, צילום: שאטרסטוק אפליקציית Airbnb | צילום: שאטרסטוק אפליקציית Airbnb, צילום: שאטרסטוק

תומכי החוק החדש, שייכנס לתוקף בפברואר 2019, טוענים כי יצמצם את פעילותם של משכירים לא חוקיים המציעים דירות לטווח קצר ובכך גורמים לשכר הדירה בעיר לזנק.

פלטפורמת השיתוף טוענת מאידך, כי לובי המלונות החזק של העיר הוא זה שקידם את החקיקה מלכתחילה. לטענתם, רוב המשתמשים בפלטפורמה הם בעצמם תושבי ניו יורק המתקשים לעמוד ביוקר המחיה ומשום כך נאלצים להשכיר חדרים בבתיהם.

החוק יחייב פלטפורמות השכרה לטווח קצר למסור למחלקה העירונית לאכיפה מיוחדת, נתונים על עסקאות המתבצעות דרכן. הם יידרשו למסור שמות וכתובות של מארחים, את סוג הנכס שהם משכירים, תדירות ההשכרות, ההכנסה מההשכרות, ובמקרים מסוימים, גם פרטי החשבון שאליו מועברים דמי השכירות.

הפרת החוק תגרור קנס של 1,500 דולר לחודש עבור כל דיווח שאינו מדויק. ג'וש מלצר, דובר מטעם Airbnb ציין כי "ישנם הרבה מאוד בעלי בתים אחראיים הצפויים לשיטור אגרסיבי ולא מבוקר וחוששים מהשפעות החוק".

ניו יורק היא השוק הגדול ביותר של Airbnb בארה"ב. "אנחנו מקווים לעבוד בשיתוף פעולה עם ראש העיר על מנת ליצור רגולציה הגיונית שתבדיל בין המשפחות הזקוקות לשירות לבין שחקנים בעייתיים מעטים שעליהם צריכה לחול החקיקה", אמר מלצר. מדינת ניו יורק כבר הידקה את הפיקוח בתחום לפני שנתיים ומטילה קנסות גבוהים על מי שמשכירים דירות שאינן מאוכלסות על ידי בעליהן או משכיריהן, לפרק זמן הקצר מ־30 יום. מהלך דומה שביצעה סן פרנסיסקו השנה חתך את מספר הנכסים הרשומים ב־Airbnb מ־10,000 ל־5,500.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות