אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במשרד הבינוי מעכבים מינוי סמנכ"ל כדי למנות מקורבת צילום: נמרוד גליקמן

במשרד הבינוי מעכבים מינוי סמנכ"ל כדי למנות מקורבת

סיגלית גבאי, מקורבת לגלנט, משמשת מ"מ סמנכ"ל 8 חודשים. לכלכליסט נודע כי נדחתה הבחירה למינוי קבוע, מה שיאפשר למנות אותה לתפקיד

08.08.2018, 08:03 | אמיתי גזית

מקרה או שיטה? גלנט מינה מקורבת מהשירות הצבאי לסמנכ"לית במשרדו שר הבינוי והשיכון מינה את סיגלית גבאי, מנהלת אגף במשרד, לסמנכ"לית משאבי אנוש באופן זמני ללא מכרז. גם לתפקידה הקודם מונתה באותו אופן, ולאחר מכן המינוי הזמני הפך קבוע. הנציבות: "לא יתאפשר מילוי מקום ליותר מ־30 יום ללא מכרז" אמיתי גזית, 23 תגובותלכתבה המלאה

אף שזה 8 חודשים אין סמנכ"ל משאבי אנוש קבוע במשרד הבינוי והשיכון, הוועדה לבחירת הסמנכ"ל הבא החליטה על נוהל חריג שיגרום לדחיית הבחירה למועד שאינו ידוע. לפי הערכות מטרת הדחייה היא לבטל את המכרז כדי למנות את מי שמשמשת כעת ממלאת מקום בתפקיד, סיגלית גבאי, באופן קבוע.

הנוהל החריג - החלטה להעמיק את ההיכרות עם שלושת המועמדים הסופיים - התקבל לאור חילוקי דעות שהתגלעו בין חברי ועדת הבוחנים למנכ"ל המשרד חגי רזניק באשר לזהות המועמד הנבחר. סגנית נציב שירות המדינה, שישבה בראש הוועדה, הסכימה כי ההליך החריג נחוץ לאחר היוועצות עם היועץ המשפטי של הנציבות ובאישור אודי פראוור, ממלא מקום נציב שירות המדינה.

חגי רזניק, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, צילום: ששון תירם חגי רזניק, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון | צילום: ששון תירם חגי רזניק, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, צילום: ששון תירם

מסמך רשמי של נציבות שירות המדינה מסביר כי איוש משרה במשרד ממשלתי על ידי ממלא מקום ללא מכרז היא פתח למינויים לא תקינים. אולם בהסכמת נציבות שירות המדינה זה כ־8 חודשים מכהנת בתפקיד סיגלית גבאי, עובדת המשרד, על תקן של ממלאת מקום זמנית. כשהוחלט על מינויה לממלאת מקום, רבים מעובדי המשרד עמם שוחח "כלכליסט" ציינו כי לא הופתעו, שכן העריכו שהיא סומנה מתחילת דרכה במשרד לתפקיד, בשל היכרותה המוקדמת, עוד מתקופת השירות הצבאי, עם שר הבינוי והשיכון יואב גלנט. גם לתפקיד הרשמי שלה - מנהלת אגף א' הון אנושי - אותו היא ממשיכה לבצע במקביל, מונתה תחילה ב־2016 באופן זמני ובאישור מיוחד של הנציבות. בסביבת גלנט טוענים כי לא היתה לו היכרות מוקדמת עם גבאי. חגי רזניק, מנכ"ל המשרד, פעל בעבר לאפשר לה להישאר בתפקיד בטענה כי היא המתאימה ביותר למלאו.

מאז התפנה התפקיד פורסם מכרז בינמשרדי, כלומר כזה שמיועד לעובדי מדינה בלבד, אך גבאי אינה יכולה להתמודד בו משום שלא צברה ניסיון של 18 חודשים בשירות המדינה. ההערכה היא כי דחיית ההכרעה תאפשר לבטל את המכרז הבינמשרדי ולפרסם מכרז פומבי בו גבאי תוכל להתמודד.

מנציבות שירות המדינה נמסר כי "ההליך הייחודי אושר גם על ידי מ"מ נציב שירות המדינה. הנציבות אישרה המשך הטלת התפקיד עד לסיום הליכי המכרז".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות