אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוכה בסנאפצ'ט: קוד המקור נחשף ברשת, בסמוך לפרסום הדו"ח הרבעוני צילום: שאטרסטוק

מבוכה בסנאפצ'ט: קוד המקור נחשף ברשת, בסמוך לפרסום הדו"ח הרבעוני

חלק מקוד גרסת האייפון של האפליקציה הופיע באתר משאבי המפתחים GitHub - מה שעלול להקל על פושעי סייבר באיתור חולשות בה. הדליפה נחשפה במקביל לפרסום הדו"ח הרבעוני של סנאפ, שהציג צמיחה של 44% בהכנסות וירידה של 20% בהפסדים

08.08.2018, 10:05 | עומר כביר
חלק מקוד המקור של אפליקציית האייפון של סנאפצ'ט נחשף בטעות ברשת, ואף פורסם באתר שיתוף הקוד GitHub - כך אישרה אמש (ג') החברה האם של אפליקציית המסרים הזמניים, סנאפ.

קראו עוד בכלכליסט

הדיווח המביך הגיע דווקא בסמוך לפרסום הדו"ח הרבעוני הראשון של סנאפ שלא אכזב לעומת תחזיות האנליסטים. לפי הדו"ח, ברבעון השני של 2018 זינקו הכנסות החברה בשיעור של 44.4% לעומת הרבעון המקביל והגיעו ל-262.26 מיליון דולר. במקביל, הפסדי החברה ירדו ב-20.3% ל-353.31 מיליון דולר. מספר המשתמשים היומיים עמד על 188 מיליון - ירידה של 1.6% לעומת הרבעון הרציף ועלייה של 8.7% לעומת הרבעון המקביל.

אפליקציית סנאפצ אפליקציית סנאפצ'ט | צילום: Mashable אפליקציית סנאפצ

דליפת קוד מקור הוא אירוע בעייתי עבור חברות תוכנה, שכן תכולתו עלולה לסייע למתחרים לזהות רכיבי ממשק עתידיים, ואף לסייע לפושעי סייבר באיתור חולשות במוצרים. לדברי החברה, במאי נחשף בטעות עדכון לאפילקציית סנאפצ'ט, וזה מצא את דרכו ל-GitHub. "הצלחנו לזהות את הטעות ולתקן אותה מיד", נמסר לאתר Motherboard. "גילינו שחלק מהקוד פורסם ברשת, והוא הוסר. החשיפה לא פגעה באפליקציה שלנו ואין לה השפעה על הקהילה שלנו".

סנאפ הסירה את הקוד לפי חוק DMCA, בטענה שפרסומו מהווה הפרה של זכויות היוצרים שלה. מדובר בטקטיקה דומה לזו שבה נקטה אפל לאחר שקוד מקור שלה פורסם ב-GitHub מוקדם יותר השנה. עם זאת, לפי Motherboard, גורמים שונים עדיין סוחרים ומשתפים באופן פרטי את הקוד של סנאפצ'ט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות