אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטחים כבדים על עוטף עזה. צה"ל תוקף מטרות ברצועה

מטחים כבדים על עוטף עזה. צה"ל תוקף מטרות ברצועה

עשרות רקטות שוגרו הערב אל יישובי עוטף עזה - וחלקן יורט בידי כיפת ברזל. במטח הראשון אל שדרות נפצעו תשעה בני אדם, בהם אחד בינוני והיתר קל. צה"ל תקף מטרות טרור, בהן פיר של מנהרה ימית. ב-22:53: אזעקה באזור התעשייה באשקלון. ב-23:05: אזעקה בשדרות

08.08.2018, 23:22 | ynet

צה"ל תוקף הערב (יום ד') שורת יעדים מצפון רצועת עזה ועד דרומה בתגובה על ירי הרקטות שממנו נפצעו תשעה תושבים בשדרות, בהם אחד במצב בינוני והיתר קל. כמו כן, הותקף מוצב של הכוח הימי והקומנדו הימי של חמאס. במקביל, אזעקות צבע אדום ביישובי המועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב ואשכול. עשרות רקטות נורו לעבר שטח ישראל וכיפת ברזל יירטה את חלקן. לפי צה"ל, רוב הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. ב-22:53: אזעקה נשמעה באזור התעשייה אשקלון ובזיקים שבמועצה האזורית חוף אשקלון. זמן קצר לאחר מכן נשמעו התרעות צבע אדום בשדרות.

ממד"א נמסר כי בסך הכול פונו במהלך הערב 17 נפגעים, מתוכם שמונה נפגעי חרדה. שלוש נשים בהיריון שנתקפו צירים פונו גם הן ושתיים מהן הוכנסו להשגחה בחדרי לידה.

מטח רקטות על שדרות מטח רקטות על שדרות מטח רקטות על שדרות

דובר צה"ל הודיע כי הותקפו מטרות טרור של חמאס, בהן מפעל לייצור רכיבים המיועדים לבניית מנהרות ולוחות בטון למנהרות, פיר מנהרת טרור ימית במרחב החוף וכן יעדי טרור במספר מתחמים צבאיים - ביניהם אתרים לייצור אמצעי לחימה ורקטות ומתחם צבאי המשמש כמחסן לוגיסטי מרכזי. 

"המפעל לייצור רכיבי המנהרות הוא אתר שיועד למלון ועליו השתלט ארגון הטרור חמאס בשנת 2012. המפעל מייצר רכיבים למנהרות טרור בכסות אזרחית", נמסר מצה"ל. בעזה דווח על שלושה פצועים באורח קל כתוצאה מתקיפות צה"ל. 

מחמאס נמסר כי "הבטחנו - וקיימנו. ההתנגדות קיבלה על עצמה את האחריות להפוך את מאזן המערכה עם האויב - והיא מצליחה לעשות זאת בביטחון".

בין הפצועים, גבר בן 54 נפצע קל עד בינוני, צעיר בן 23 ונער בן 13 נפצעו קל מפגיעת הרקטות. הפצועים פונו לבית החולים ברזילי באשקלון. בנוסף טיפלו צוותי מד"א ב-13 נפגעי חרדה ובשתי נשים הרות שנתקפו צירים.

בנוסף על הנחיות פיקוד העורף, הורה משרד החינוך לקיים את פעילות הקיץ והקייטנות וכל פעילות אחרת של מערכת החינוך ביישובי עוטף עזה אך ורק בתוך מרחב מוגן תקני. כמו כן, כל מתקן או מוסד חינוכי שאינו עומד בתנאי של מיגון תקני - חל איסור לקיים בו כל פעילות של ילדים/חניכים וקייטנים.  

בנוסף, פעילות חוץ בית-ספרית באזור עוטף עזה אסורה בהחלט. יציאה לפעילות חוץ בית ספרית מחוץ לאזור עוטף עזה מחייבת לקבל אישור ספציפי של האוגדה המרחבית עזה או החטיבה המרחבית הרלוונטית. 

בנוסף, יש לרענן, לתדרך ולוודא כי הנהגים, המלווים, הסגלים, התלמידים/ החניכים מכירים את ההנחיות לירי טילים בזמן הסעת הילדים לבתי הספר/ למבנה הקייטנות. ההנחיות תקפות ליישובים שנמצאים במרחק של עד שבעה קילומטרים מרצועת עזה. בשאר אזורי הארץ, לפי שעה - שגרה. ייתכן שיתקבלו החלטות אחרות תוך כדי ההתפתחויות במהלך הלילה.

בשעה 19:36 נשמעו אזעקות בשדרות וביישובי שער הנגב לאחר ששמונה רקטות שוגרו מרצועת עזה לשדרות וליישובי שער הנגב. שתיים מהרקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, והשאר התפוצצו בארבע זירות בשדרות. פחות משעתיים לאחר מכן תקף כאמור צה"ל. תושבים ברצועה ובעוטף עזה דיווחו על קולות נפץ עזים.

פרמדיק מד"א רכוב על אופנוע אלכס שמיס סיפר: "התקבלו במוקד 101 של מד"א קריאות ממספר זירות בעיר. הוזנקתי עם האופנוע לאירוע שבו דווח על גבר שנפצע וכשהגעתי למקום ראיתי בחצר הבית גבר כבן 34 בהכרה כשהוא סובל מפציעות מדממות משברי זכוכיות בגפיים. 

"יחד עם צוותים נוספים של מד"א הענקנו לו טיפול רפואי והוא פונה במצב קל-בינוני לבית חולים. נסעתי במהירות לזירה נוספת בעיר שם נפגע צעיר בשנות ה- 20 באורח קל, הוא טופל עי צוות ניידת טיפול נמרץ ופונה גם כן לבית חולים. מספר נפגעי חרדה נבדקו וטופלו בשטח על-ידי צוותי מד"א ופונו להמשך טיפול, בהם שתי נשים הריון שנתקפו צירי לידה".

בעקבות התקיפה מעזה קיים הערב שר הביטחון אביגדור ליברמן בקריה בתל אביב הערכת מצב עם בכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כולם מתלהמים אבל טועים בגדול
האלטרנטיבה היא להכנס למבצע צבאי עם מחיר עצום של חיי אדם, מחיר כלכלי, עצירת המדינה ובלי תוצאה שתשנה את המצב לטובה עדיף להמשיך ולנווט את המהלומות עם החמאס בצורה הנוכחית ועם כל הצער שבדבר המחיר הינו קטן למרות סבל תושבי הדרום יש אילוצים שיש להיכנע להם והמצב מאלץ אותנו להמשיך כך וזה מצה שילווה אותנו שנים רבות אני מתעב את ממשלת ביבי וכל הפוליטיקאים הסובבים אותו ויגאל הן הכניעה לדתיים אבל אין אלטנטיבה ואין עם מי לדבר ולכן יש לשמר את הממשלה והמצב האיזורי הנוכחי צפו החמרה במצב הביטחוני מכיוון צפון …
יצחק  |  09.08.18
5.
הפישרים האלה שם בעזה עושים לנו בית ספר
ליברמן אתה אכזבה. לא הפסקת לאיים ולדבר בכל הזדמנות לפני שנבחרת. ותראה אותך עכשיו אפילו לא מאיים שלא לדבר על לעשות, כמה תקיפות היו בעזה בחודשים האחרונים? עשרות ואפילו יותר. וכמה הרוגים יש שם??? הרי היו תקיפות נרחבות ומסביות,, לא!!!! ובכל זאת כמה הרוגים יש שם??????
דרומי  |  08.08.18
לכל התגובות