אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוה"ד רוצים שחרור מייצוג אורבנקורפ: לא שילמו לנו צילום: שאטרסטוק

עוה"ד רוצים שחרור מייצוג אורבנקורפ: לא שילמו לנו

משרד גורניצקי ושות' הגיש בקשה חריגה להתפטר מייצוג הנאמן הקנדי של אורבנקורפ, שלא מתכוון להסדיר את התשלום; בעל התפקיד באורבנקורפ עו"ד גיא גיסין מתנגד: "ההתפטרות תותיר אותנו מול שוקת שבורה"

09.08.2018, 09:44 | יניב רחימי

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

משרד גורניצקי ושות' הגיש השבוע בקשה חריגה לנשיא בית המשפט המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין, לאישור התפטרות מייצוג הנאמן הקנדי של אורבנקורפ ושל בעלי השליטה. "היות שהמיוצגים נותרו חייבים כספים למשרד הח"מ על שכר טרחה, ואין בכוונתם להסדירו, הרי שלא נותרה בידי הח"מ אלא לבקש את בית המשפט לשחררו מייצוג בהליך", נכתב בבקשה.

קראו עוד בכלכליסט

זו נתקלה בהתנגדות של בעל התפקיד באורבנקורפ, עו"ד גיא גיסין, שהגיש תביעה בישראל נגד שומרי הסף של החברה. אלה כוללים את מידרוג, שהעניקה לאג"ח שלה דירוג A3; את פירמת רואי החשבון Deloitte בריטמן אלמגור זהר, ששימשה כרואה החשבון המבקר שלה; את אייפקס חיתום, שהובילה את ההנפקה. תביעה נוספת הוגשה נגד מי שהיה בעל השליטה אלן ססקין.

עו"ד גיא גיסין, צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין | צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין, צילום: אוראל כהן

לטענת גיסין, הבקשה של גורניצקי, שמייצג עו"ד עופר צור, תותיר "הלכה למעשה את בעל התפקיד מול שוקת שבורה". גיסין מתנגד להתפטרות כל עוד לא יימסרו פרטי בא כוח חליפי להמצאת כתבי בית דין, במסגרת ההליך המשפטי בישראל. אורבנקופ הקנדית גייסה 180 מיליון שקל באג"ח בתל אביב ב־2015. במרץ 2016 ארגון הבתים הקנדי שלל ממנה את רישיון הקבלן לנוכח קשיים תזרימיים, והדרך לחדלות פירעון נסללה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות