אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"יש לנו אוכלוסיית חיידקים ששוקלת 2.5 ק"ג ושולטת אפילו בחשקים שלנו" צילום: עמית שעל

הכמוסה

"יש לנו אוכלוסיית חיידקים ששוקלת 2.5 ק"ג ושולטת אפילו בחשקים שלנו"

ליהיא סגל, מנכ"לית DayTwo, מסבירה למה היא חולמת על חיידקי המעיים שלה, איך הם משפיעים עלינו ולמה כוחות השוק פועלים נגדנו. האזינו לפרק חדש בפודקאסט "הכמוסה"

10.08.2018, 08:07 | קרן צוריאל ואורי פסובסקי

ליהיא סגל חולמת לפעמים על חיידקים בלילה. וליתר דיוק, היא חולמת על חיידקי המעיים שלה. "כמו שיש אנשים שמדברים ברבים, ואומרים להם 'מי זה אנחנו, אני והתולעים?'. אז היום זה אני והחיידקים שלי. זה סימביוזה מלאה. תפיסת האני לא עובדת רק על גוף-נפש, כמו שהכרנו. יש אוכלוסיית חיידקים ששוקלת שניים וחצי קילו, כמו המוח - והיא מוגדרת היום המוח השני. וכבר מצאו שבמידה מסוימת, היא שולטת אפילו בחשקים שלנו לדברים".

בראיון מרתק לפודקאסט "הכמוסה" מספרת סגל, מנכ"לית חברת DayTwo, על עושר החיידקים שהולך איתנו לכל מקום ואיך אפשר לרתום אותם באמצעות אלגוריתם כדי לשלוט ברמות הסוכר שלנו. DayTwo מספקת ללקוחותיה המלצות תזונה מותאמות אישית, בהתבסס על מיפוי וניתוח הרכב חיידקי המעי, במטרה לאפשר לכל אדם לשמור על רמות מאוזנות של סוכר בדם ובכך לשמור על אורח חיים בריא יותר.

קראו עוד בכלכליסט

בחזון של סגל, אפשר לדמיין עתיד שבו חברות הביטוח או המעסיקים ייתנו לנו תמריצים כדי שנאכל יותר בריא, בהסתמך על בדיקות כמו של החברה שלה. פגיעה בפרטיות ובחופש שלנו? זה פחות מטריד אותה. "תג המחיר על הבריאות הוא כל כך גבוה, ומגיע חזרה לכל אחד מהאזרחים, דרך מסים ודרך דברים אחרים שלא עושים, שאנחנו כחברה חייבים להיות חברה יותר בריאה. וכל דרך שתביא את האנשים לצאת מהבית - לשים עליהם מד צעדים, לאכול יותר בריא, וכך להוריד את הנטל הכלכלי המאוד גבוה, ושאנשים יהפכו להיות יותר בריאים - אני באופן אישי קצת פחות אכפת לי שיתערבו לי אם בסופו של דבר ידחפו אותי בכיוון הנכון".

ליהיא סגל, מנכ"לית DayTwo. "כוחות השוק עובדים לרעת האנשים", צילום: עמית שעל ליהיא סגל, מנכ"לית DayTwo. "כוחות השוק עובדים לרעת האנשים" | צילום: עמית שעל ליהיא סגל, מנכ"לית DayTwo. "כוחות השוק עובדים לרעת האנשים", צילום: עמית שעל

סגל מוסיפה כי "חשוב להגיד שיש המון כוחות שדוחפים אותנו לכיוון האחר - כוחות בשוק, הלוביסטים, כל מי שתומך, במיוחד בארצות הברית, בגודל, בסופר סייז, בזה שמלפפון או גמבה עולים דולר וחצי ובופה אכול ככל יכולתך עולה 3 דולר. אי אפשר להילחם בזה בלי התערבות יותר גבוהה. כוחות השוק עובדים לרעת האנשים, לא לטובתם".

"יש לנו אוכלוסיית חיידקים ששוקלת 2.5 ק"ג ושולטת אפילו בחשקים שלנו"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"יש לנו אוכלוסיית חיידקים ששוקלת 2.5 ק"ג ושולטת אפילו בחשקים שלנו"

הכמוסה הוא פודקאסט חדש מבית כלכליסט, שבו קרן צוריאל ואורי פסובסקי מציגים רעיונות ואנשים יוצאי דופן, שיגרמו לכם לראות את העולם קצת אחרת. האזינו מידי יום שישי באתר כלכליסט ובאפליקציית הפודקאסט האהובה עליכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
הדיאטניות של DAYTWO לא יודעות כלום ולא מסוגלות לענות על שאלות פשוטות
הן עונות כמו דיאטניות רגילות של כללית ולא מבינות מה השינוי הקונצפטאלי שאת מדברת עליו. חוץ מ- תורידו פחמימות וסוכרים לא קיבלנו שום מידע חדש אם אתם לא יודעים להסביר נוכחות חריגה במיקרוביום של חיידק כמו פרובטלה ואיך מתמודדים עם הורדה שלו ואיזונו באופן שישפר את מצב הנבדק. בשביל זה היה מספיק להרים טלפון לכללית במקום לקבל הרצאה על תפעול אפליקציה סלולרית. לתשומת ליבכם - אם אתם מוכרים שירות תדאגו קודם לסיים את המחקר. תודה
אנטי פופולוס  |  12.08.18
לכל התגובות