אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת רפאל ואביחי סטולרו הגישו הצעה לרכישת אירונאוטיקס ב-430 מיליון שקל

בלעדי לכלכליסט

חברת רפאל ואביחי סטולרו הגישו הצעה לרכישת אירונאוטיקס ב-430 מיליון שקל

על רקע החקירה הפלילית והצניחה משווי של מיליארד שקל לפני שנה, רפאל וסטולרו מעוניינים למחוק את יצרנית המל"טים מהמסחר בבורסה ולהחזיר אותה להיות חברה פרטית; "המניה מגיבה בזינוק של 10.9%

09.08.2018, 10:05 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

חברת רפאל הממשלתית ואיש העסקים אביחי סטולרו הגישו לדירקטוריון אירונאוטיקס הצעה משותפת לרכישת החברה. מניית יצרנית המל"טים מיבנה מגיבה הבוקר בזינוק חד של 10.9%.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי ההצעה היא מחייבת ונוקבת בשווי של כ-430 מיליון שקל לחברה. בכוונת רפאל וסטולרו לרכוש את כל מניות החברה, למחוק אותה מהמסחר בבורסה ולהחזיר אותה להיות חברה פרטית, בה יחזיקו במשותף.

לרפאל ולאירונאוטיקס היכרות קרובה באמצעות השותפות בחברה הבת קונטרופ, שמייצרת חלקים למערכת כיפת ברזל. 

מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס

אירונאוטיקס עוסקת בייצור, שיווק ומכירת כלי טייס בלתי מאויישים, ואם תירכש על ידי רפאל וסטולרו, הם יצטרפו לתחום "לוהט" הנשלט כיום על ידי אלביט ותע"א. מאז הנפקת אירונאוטיקס ביוני 2017 קרסה מניית החברה משווי של כמיליארד שקל בהנפקה לשווי של פחות מ-400 מיליון שקל, כך שההצעה מהווה פרמיה של 15% מעל מחיר השוק.


הקריסה נגרמה בשל תוצאות עיסקיות חלשות ובשל פתיחת חקירה פלילית בקשר לעיסקה שביצעה, שהובילה לכך שרישיון הייצוא של היצרנית הותלה באופן חלקי. להערכת גורמים בשוק ההון, רפאל וסטולרו נהנים מרוח גבית של משרד הביטחון והם מעריכים כי על אף חוסר הבהירות באשר לעתיד החברה כל עוד לא הסתיימה החקירה ולא ברורות תוצאותיה, הם עשויים לשנות את המומנטום בחברה, שנשלטת עי הקרנות ויולה, בראשית ו-kcps.

מחברת רפאל נמסר: "כחלק מהרחבת פעילותה החליטה חברת רפאל, יחד עם איש העסקים אביחי סטולרו, להגיש הצעה לרכישת חברת אירונאוטיקס בשווי של 430 מיליון שקל. היכולות של רפאל בתחומי התקשורת,סגירת מעגלי האש וכדומה, בשילוב עם היכולות של אירונאוטיקס, יאפשרו לה להציע ללקוחות בארץ ובחו"ל מערכות מתקדמות עם עלות תועלת מוכחת. כל התהליך כפוף כמובן לאישורי האורגנים המוסמכים של הצדדים ואישורים הנדרשים על כל דין והסכם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות