אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריגו פיספסה את תחזית ההכנסות - ושמה על המדף את פעילות תרופות המרשם צילום: ויקיפדיה

פריגו פיספסה את תחזית ההכנסות - ושמה על המדף את פעילות תרופות המרשם

פריגו דיווחה על מכירות של 1.2 מיליארד דולרברבעון השני ורווח נקי של 1.22 דולר למניה, בדומה לרבעון המקביל אשתקד וגבוה במעט מתחזיות האנליסטים

09.08.2018, 10:58 | דרור רייך

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

חברת פריגופרסמה הבוקר (ה') את דוחותיה הכספיים לרבעון השני של 2018 ובתגובה מאבדת מניית הפארמה כ-9% מערכה בפתיחת המסחר בת"א. מלבד הדוחות, פריגו גם פרסמה למשקיעים את החלטת הדריקטוריון למכירת עסקי תרופות המרשם שלה (Rx).

קראו עוד בכלכליסט

פריגו דיווחה על מכירות של 1.2 מיליארד דולר (פחות מתחזיות הכלכלנים - 1.23 מיליארד דולר) ורווח נקי של 1.22 דולר למניה, בדומה לרבעון המקביל אשתקד וגבוה במעט מתחזיות האנליסטים (1.19 דולר למניה).

מנכ"ל פריגו, Uwe Röhrhoff , צילום: ויקיפדיה מנכ"ל פריגו, Uwe Röhrhoff | צילום: ויקיפדיה מנכ"ל פריגו, Uwe Röhrhoff , צילום: ויקיפדיה

פריגו נמצאת בלחץ מצד בעלת מניות אקטיביסטית, חברת ההשקעות סטארבורד (Starboard) המחזיקה 4.6% ממניות החברה, שדורשת מפריגו להתמקד בעסקי הליבה שלה. לשיטתה, ערך השוק של פריגו אמור היה להיות גבוה בהרבה, והערכת החסר של החברה נובעת מכך שהנהלת החברה גרמה לפגיעה בביטחון המשקיעים.

לכן פריגו מכרה את לפני שנה את את כימאגיס, יצרנית חומרי גלם לתרופות מרמת חובב לקרן SK קפיטל פרטנרס ב-110 מיליון דולר. כמו כן

בחודש ינואר השנה מינתה את אווה רורהוף (Uwe Röhrhoff) למנכ"ל ולדירקטוריון החברה.

מכירה או מיזוג

כאמור מועצת המנהלים של פריגו אישרה למכור או למיזוג של עסקי תרופות המרשם של החברה. . עד סוף השנה פריגו כפופה למגבלות מסוימות מאז הרכישה של Elan Corporation ב-2013 והמכירה צפויה להתרחש במחצית השנייה של 2019, וברקליס נבחר להוביל את התהליך.

מגזר זה תרום ברבעון הנוכחי 209 מיליון דולר לפריגו, ירידה של 13.2% לעומת הרבעון המקביל בו עמדו ההכנסות ממגזר זה על 240 מיליון דולר. הרווח התפעולי עמד על 57 מיליון דולר, ירידה של 17.9% לעומת רווח תפעולי של 69 מיליון דולר ברבעון השני של 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות