אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 9.3% ברווחי גלוברנדס ברבעון השני צילום: אוראל כהן

ירידה של 9.3% ברווחי גלוברנדס ברבעון השני

יבואנית מוצרי הטבק והממתקים פרסמה דוחות ראשונים מאז הפכתה לציבורית: הרווח הרבעוני עמד על 17.8 מיליון שקל, ההכנסות הסתכמו ב-561 מיליון שקל - בדומה לרבעון המקביל

09.08.2018, 16:48 | דרור רייך

יבואנית הטבק והממתקים גלוברנדספירסמה אתמול (ד') את הדוח המסכם של הרבעון השני - הדוח הרבעוני הראשון שלה כחברה ציבורית. החברה בניהולו של גדי נצר הציגה הכנסות של 561.5 מיליון שקל, אל מול הכנסות של 565 מיליון שקל ברבעון המקביל - ירידה קלה של 0.6%. 

קראו עוד בכלכליסט

בחברה מסבירים את הירידה הקלה בהכנסות בצעד יזום של שינוי קווי החלוקה. מוצר של אחד מספקיה מותגו מחדש תחת חטיבת הממתקים והחטיפים בלבד, מה שהוביל לירידה במכירות בהשוואה לרבעון המקביל, שבו חושב במסגרת חטיבת מוצרי העישון - פעילות בעלת מספר רב יותר של נקודות מכירה.

הרווח הנקי וירד ב-9.3% מרמה של 19.6 מיליון שקל ברבעון השני של 2017 לרווח של 17.8 מיליון שקל ברבעון הנוכחי.

גלוברנדס היא יבואנית בלעדית לארץ של מותגי הסיגריות קנט, לאקי סטרייק, קאמל והיבואנית לא בלעדית של חטיפים וממתקים כמו טוויקס, מארס, מסטיק אורביט, סניקרס, טיק טאק, ואם אנד אם ומייבאת גם את עטי ביק. מול הביקורת הציבורית על פעילותה כיבואנית סיגריות, החברה מעדכנת הדוח הרבעוני על תרומות של כ-500 אלף שקל - אף שאין לחברה מדיניות תרומות מוסדרת.

החברה מפעילה אנשי מכירות ב־60 קווי הפצה יומיים ל־9,000 נקודות מכירה. היא הוקמה ב־2001 בידי גזית ובשנת 2010 גם משפחת פישמן נכנסה להשקעה בחברה, המחזיקה במחסנים לוגיסטיים במודיעין ובקריית אתא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות