אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח ביפן: מאזדה, סוזוקי וימאהה רימו בבדיקות פליטת מזהמים

דיווח ביפן: מאזדה, סוזוקי וימאהה רימו בבדיקות פליטת מזהמים

לפי פרסומים במדינה, החברות ביצעו מניפולציות במבחני צריכת הדלק של מספר דגמים. זאת לאחר בדיקה רשמית של השלטונות ביפן. בחלק מהדגמים הכשל החל כבר לפני 6 שנים

09.08.2018, 14:34 | תומר הדר

לפי פרסומים ביפן, מאזדה, סוזוקי וימאהה ביצעו מניפולציות במבחני צריכת הדלק של מספר דגמים. נתון זה התגלה לאחר בדיקה רשמית של השלטונות ביפן הנובעת ישירות מפרשה דומה שנחשפה ביפן, לאחר שניסאן ו סובארו ביצעו מניפולציות דומות במבחני צריכת הדלק.

לפי הפרסומים, שלושת היצרניות פרסמו נתוני צריכת דלק של מספר דגמים (המשווקים ביפן) לאחר שאלה נבדקו בתנאים מקלים - שלא התאימו לדרישות הרשמיות לבדיקת צריכת דלק. בחלק מן הדגמים, למשל דגמים של סוזוקי, הכשל בבדיקות הזיהום החל עוד בשנת 2012.

מפעל מאזדה, צילום: בלומברג מפעל מאזדה | צילום: בלומברג מפעל מאזדה, צילום: בלומברג

לפי סוזוקי, בבדיקה שערך היצרן ל-12,819 מכוניות שיוצרו מאז 2012 התגלה כי כמחצית לא עמדו בדרישות לבדיקת זיהום אוויר וצריכת דלק תקינים. לפי השלטונות בסין, ממצאים דומים התגלו בכארבעה אחוזים ממכוניות שיוצרו על ידי מאזדה וכשני אחוזים מאופנועי ימאהה. ימאהה ומאזדה הודיעו כי הן מתנצלות בפני לקוחותיהן וכי יערכו בהקדם חקירה כמו גם אירוע מיוחד בו יתנצלו רשמית. באירוע שערכה סוזוקי הודיע טושיהירו סוזוקי כי הוא מתנצל עמוקות בפני לקוחות החברה ותועד על ידי אמצעי התקשורת ביפן כשהוא קד קידה מסורתית בפני לקוחות החברה.

סוזוקי סוויפט סוזוקי סוויפט סוזוקי סוויפט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות