אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: 5,000 מאבטחי מוסדות החינוך יקבלו שכר בחגים צילום: ענר גרין

לראשונה: 5,000 מאבטחי מוסדות החינוך יקבלו שכר בחגים

זאת החל משנת הלימודים הקרובה; עלות המהלך היא 40 מיליון שקל והוא יבטיח לראשונה למאבטחים שכר קבוע יציבות תעסוקתית במשך כל השנה

09.08.2018, 20:04 | שחר אילן

5,000 מאבטחי מוסדות החינוך יקבלו החל משנת הלימודים הקרובה שכר גם בחופשות החגים ויועסקו במהלך כל השנה. זאת בעקבות הסכמות שאליהן הגיעו שר האוצר משה כחלון, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שמתקצב את המאבטחים, ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס. עלות המהלך היא 40 מיליון שקל והוא יבטיח לראשונה למאבטחים שכר קבוע יציבות תעסוקתית במשך כל השנה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשלב נוסף ביישום הסכם ניסנקורן-כחלון מיולי 2015 לשיפור תנאי עובדי הקבלן, לפיו מאבטחים המוצבים במוסדות חינוך יועסקו ברציפות לאורך 12 חודשים בשנה. בפעימה הראשונה החלה המדינה בקיץ 2016 להעסיק את המאבטחים גם ביולי ובאוגוסט אבל לא בחגים. העובדה שלא קיבלו שכר בחגים פגעה בהכנסתם בצורה ניכרת דווקא בתקופות שבהן ההוצאות גדולות במיוחד.

בנוסף שכר המאבטחים ביולי ובאוגוסט מחושב לפי ממוצע השכר בעשרת החודשים של שנת הלימודים. בגלל שלא קיבלו שכר בחגים, השכר בקיץ היה נמוך משמעותית מהשכר החודשי הרגיל. כתוצאה מהתשלום בחגים הם יקבלו גם בקיץ את שכרם הקבוע.

יו"ר מטה המאבק למען עובדי הקבלן, אלכס טנצר, אמר ש"המאבק שניהלנו של שביתית והפגנות הצליח. זה אומר שכל עובדי הקבלן צריכים לשבות ולהפגין כמו שעשינו בתחילת שנת הלימודים ב-2016".

טנצר ציין ש"אם המאבטחים לא היו מקבלים שכר עבור החגים בספטמבר הם היו מקבלים שכר עבור עשרה ימים, כלומר שליש משכרם הרגיל". לדבריו, "כל 600 אלף עובדי הקבלן צריכים לקבל שכר בחגים. אסור שיהיו רעבים בחג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ל-7 לשאלתך למה מגיע להם
כי תנאי המאבטחים במשך כל השנה הם מהגרועים במשק הישראלי מה עד שרבים מהמעסיקים לא עומדים בהסכמי העבודה הבסיסיים ויש תלונות למכביר על אי תשלום בזמן או על תשלום חלקי או על אי תשלום בכלל, כמובן שאפשר להתלונן אך כפי שידוע לכולנו זה כרוך בזמן ובינתיים אתה חי ממה שאתה מקבל,וצריך לזכור שהרוב המכריע של המאבטחים הם צעירים שעובדים כדי לכסות שכירות ודמי לימוד או פנסיונרים ללא פנסיה שנאלצים לעבוד למחייתם,ומעניין מה היה קורה אם היו שולחים אותך הביתה לחודשיים ללא שכר האם היית מקבל את זה בשוויון נפש ואתה הגיבור אל תאמר לי הייתי עוזב את העבודה כי ציבור המאבטחים אין לו את החוק שלך,
הפנתר  |  27.07.19
6.
זה המינימום!
השומרים בבית ספר נותנים הרגשה של שקט נפשי להורים שהולכים לעבודה ורוצים לדעת שיש מי ששומר על הדבר הכי יקר להם. שומרים רבים רק חושבים על איך לגמור את החודש. יצא לי לראות שבזמן העבודה שומרים מחפשים בקבוקי מחזור על מנת להשלים הכנסה! פשוט בושה וחרפה . הגיע הזמן שתתנו לאנשים האלה תנאים נורמלים. ותתנו בראש לחברות הקבלן שעושקים אותם!
ירון  |  17.09.18
לכל התגובות