אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת רוסיה מזהיר את ארה"ב מסנקציות: "הכרזת מלחמה כלכלית" צילום: איי אף פי

ראש ממשלת רוסיה מזהיר את ארה"ב מסנקציות: "הכרזת מלחמה כלכלית"

דמיטרי מדבדב התייחס להחלטת ארה"ב להטיל סנקציות על רוסיה בשל הרעלת המרגל הכפול סרגיי סקריפל ובתו יוליה: "אם יוטל איסור על פעילויות של בנקים, מדובר יהיה בהכרזת מלחמה כלכלית וניאלץ להגיב"

10.08.2018, 14:13 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת רוסיה דמיטרי מדבדב מזהיר את ארה"ב בל תפתח במלחמה כלכלית נגד המדינה. לפי מדבדב, ההחלטה של ארה"ב להטיל סנקציות נגד רוסיה בשל תקיפת מרגל לשעבר בגז עצבים על אדמת בריטניה כמוה כהכרזת מלחמה כלכלית.

קראו עוד בכלכליסט

"איני רוצה להגיב על דיונים לגבי סנקציות עתידיות, אך אומר דבר אחד - אם יוטל איסור על פעילויות של בנקים או על השימוש שלהם בתזרימי הון, ניתן יהיה להבין בבירור כי מדובר בהכזת מלחמה כלכלית", אמר בעת ביקור בחצי האי הרוסי קמצ'טקה. "במקרה כזה ניאלץ להגיב למלחמה הכלכלית הזו בערוצים הפוליטיים או במקרה הצורך בדרכים אחרות. חברינו האמריקאים צריכים להבין זאת".

ביום רביעי הודיע הממשל האמריקאי כי בכוונתו להטיל סנקציות על רוסיה בשל הרעלת המרגל לשעבר סרגי סקריפל ובתו יוליה באמצעות נשק כימי. לפי הודעת הממשל, הסנקציות ייכנסו לתוקף בסביבות ה-22 באוגוסט.

הזירה שבה הורעלו המרגל סרגיי סקריפל ובתו יוליה, צילום: גטי אימג הזירה שבה הורעלו המרגל סרגיי סקריפל ובתו יוליה | צילום: גטי אימג'ס הזירה שבה הורעלו המרגל סרגיי סקריפל ובתו יוליה, צילום: גטי אימג

סקריפל, מרגל רוסי לשעבר שהפך לסוכן כפול לטובת בריטניה, נפגע בצורה קשה מההרעלה ואושפז בבריטניה ב-4 במרץ. בתו יוליה המתגוררת במוסקבה וביקרה אותו הורעלה גם כן. עם זאת, בקרמלין ממשיכים להכחיש מעורבות בהרעלה, וטענו כי מדובר בצעד "דרקוני" מצד ארה"ב המבוסס על "האשמות הרחוקות מהמציאות".

החשש מסנקציות אמריקאיות נוספות הוביל ביום חמישי לירידה חדה בשווי המטבע הרוסי, הרובל, שנפל לרמתו הנמוכה ביותר מול הדולר מזה קרוב לשנתיים. במקביל, עלות הביטוח מפני חדלות פירעון (CDS) של אג"ח רוסיות לחמש שנים, טיפסה לרמתה הגבוהה ביותר מזה קרוב לתשעה שבועות.

בארה"ב אף מוכנים להטיל סנקציות נוספות על רוסיה בעוד שלושה חודשים, כך לפי בכיר במשרד החוץ האמריקאי. לדבריו, הסנקציות האלה יבוטלו אם רוסיה תעמוד במספר קריטריונים, ביניהם הפסקת שימוש בנשק ביולוגי והכנסת פקחי או"ם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות