אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא מדייק כמו פעם: מלך האג"ח ביל גרוס "טועה - ובגדול" צילום: בלומברג

כבר לא מדייק כמו פעם: מלך האג"ח ביל גרוס "טועה - ובגדול"

אחרי שהמשקיעים משכו 200 מיליון דולר בחודש האחרון מקרן האג"ח שמנהל גרוס בחברת ג'נוס, אמר מנהלו: "הוא לוקח אחריות על כך וגם אנחנו לוקחים אחריות על כך"

10.08.2018, 17:23 | שירות כלכליסט

ביל גרוס הוכתר למלך האג"ח כשניהל את קרן האג"ח הגדולה בעולם בפימקו. אולם הוא עזב את פימקו ב-2014 בטריקת דלת וכעת נראה שגם המעסיק הנוכחי שלו מתכוון לשלול ממנו את התואר. "הוא עדיין מחזיק בדעה הבסיסית שלו, אבל הוא טעה וטעה בגדול בטווח הקצר. הוא לוקח אחריות על כך וגם אנחנו לוקחים אחריות על כך", אמר ריצ'ארד וייל, מנכ"ל קרן ההשקעות ג'נוס הנדרסון (Janus Henderson).

קראו עוד בכלכליסט

ההצהרה הלא מחמיאה הזו של וייל ניתנה בראיון ל-CNBC, לאחר שהמשקיעים משכו כספים מקרן האג"ח שמנהל גרוס בג'נוס, זה החודש החמישי ברציפות. לפי דיווח בבלומברג, בחודש שעבר נמשכו מקרן הדגל של גרוס 200 מיליון דולר, והנכסים תחת ניהולו הצטמצמו ל-1.25 מיליארד דולר מ-2.24 מיליארד דולר. ההפסדים הללו נובעים מהימורים שביצע גרוס על אג"ח ממשלתיות של ארה"ב וגרמניה.

גרוס, שמתראיין לעתים קרובות בתקשרת הפיננסית, חזה לפני שלוש שנים כי השוק השורי עומד לפני סיום. אולם, זו כבר השנה העשירית שבה נמשך השוק השורי המתקרב לשיא שלא נרשם מאז 2000. מדד דאו ג'ונס לדוגמה עלה ב-3.5% מאז תחילת השנה, ומדדי S&P 500 ונאסד"ק קרובים לשבור שיא. עם זאת, גרוס אינו טועה לגמרי. לדבריו, מדיניות ההקלה המוניטארית שהובילה לעלייה מלאכותית בשווי הנכסים מעודדת סביבה הבשלה לירידות.

מלבד הקשיים בעבודה, גרוס נמצא כעת בעיצומו של קרב גירושים מכוער, כך שייתכן שדעתו מעט מוסחת.

ביל גרוס, צילום: בלומברג ביל גרוס | צילום: בלומברג ביל גרוס, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות