אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מיקרוסופט מכר מניות החברה ב-35.9 מיליון דולר

מנכ"ל מיקרוסופט מכר מניות החברה ב-35.9 מיליון דולר

סאטיה נאדלה מכר 328 אלף מניות מיקרוסופט - שהיוו כשליש מאחזקתו בחברה. מניית מיקרוסופט ירדה אמש ב-0.6% בוול סטריט

11.08.2018, 10:07 | שירות כלכליסט

מנכ"ל ענקית התוכנה מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, מכר אתמול (ו') מניות של החברה ב-35.9 מיליון דולר - כך הודיעה רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC).

קראו עוד בכלכליסט

המכירה של 328 אלף המניות לא הייתה חלק מתוכנית המכירה של החברה ומשקפת כמעט שליש מאחזקתו של נאדלה בחברה, שמחזיק כעת 778,596 מניות מיקרוסופט. כך מדווח אתר מרקטווץ'. החברה לא הגיבה מיד לבקשת תגובה. המניה עלתה אתמול בשיעור קל של פחות מ-0.1% במסחר המאוחר בניו יורק, לאחר שננעלה בעלייה של 0.6% למחיר של 109 דולר במהלך המסחר.

סאטיה נאדלה, צילום: בלומברג סאטיה נאדלה | צילום: בלומברג סאטיה נאדלה, צילום: בלומברג

השבוע פורסם כי מיקרוסופט מפתחת גרסה של ווינדוס שתוצע בענן, על בסיס מודל תשלום שנתי או חודשי - כך לפי דיווח של cnet. מדובר במוצר שייקרא Microsoft Managed Desktop ויאפשר ללקוחות עסקיים להרכיב בעצמם את חבילת התוכנות והשירותים של החברה שנחוצים לו - מיישומי אופיס ספציפיים, דרך כלי ניהול מרחוק, חבילות עדכון לווינדוס ואפילו מחשבי סרפס.

הפיכת ווינדוס ל-SAAS תאפשר לחברה לייצב מתח רווחים אחיד יותר, ולהשיג שליטה טובה יותר בנעשה בתוכנות שלה אצל לקוחות שונים. בשלב הראשון, יוצע השירות רק לעסקים, בידיעה שסוגיית עדכוני התוכנה הם מגבלה מעיקה עבור מחלקות ה-IT שלהם. אנשי המחשוב בחברות נדרשים פעמים רבות לבצע עדכון של מחשבים רבים, מה שמשפיע על השימוש השוטף. בנוסף, מיקרוסופט עצמה מפעילה מדיניות עדכונים שזכתה לא פעם לביקורת, שכן ארעו מקרים בהם ביטלה עדכונים לאחר שהושקו או סיפקה אותם ללא אפשרות לבדיקת תאימות מלאה עם יישומים אחרים.

לפני כשלושה שבועות פרסמה מיקרוסופט את דוחותיה לרבעון השני (הרביעי הפיסקאלי) - שנתנו למנכ"ל סאטיה נאדלה סיבה טובה לחייך. ההכנסות של ענקית התוכנה עמדו על 30.09 מיליארד דולר, לעומת 25.61 מיליארד דולר אשתקד, ומעל צפי האנליסטים שהיה 29.21 מיליארד דולר.

הרווח הנקי ברבעון עמד על 8.87 מיליארד דולר, 1.14 דולרים למניה, לעומת 8.07 מיליארד דולר, או 1.03 דולרים למניה, בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי המתואם היה 1.13 דולרים - מעל תחזיות האנליסטים שהיו לרווח של 1.08 דולרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות