אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוצאות הניסוי של רדהיל לטיפול במחלת הקרוהן פגעו בגיוס צילום: shutterstock

תוצאות הניסוי של רדהיל לטיפול במחלת הקרוהן פגעו בגיוס

חברת הביופארמה סיכמה על גיוס של 25 מיליון דולר בנאסד"ק במחיר של 6 דולר למניה בלבד - נמוך משני הגיוסים הקודמים - לאחר שהניסוי בתרופת ה-RHB-104 הציג תוצאות פחות טובות משל המתחרות

11.08.2018, 14:37 | דרור רייך

בסוף השבוע חברת רדהיל, העוסקת בפיתוח תרופות למערכת העיכול סיכמה על תמחור עסקת הגיוס. התמחור הוא הסיפור הקריטי בגיוס של רדהיל שכן החברה הצהירה שתעשה זאת רק לאחר פרסום תוצאות הניסוי - מה שבדיעבד פגע בה.

קראו עוד בכלכליסט

רדהיל סיכמה על גיוס של 25 מיליון דולר, באמצעות ADS שכל אחד מייצג עשר מניות רגילות של החברה במחיר של 6 דולר ובסה"כ 4.16 מיליון איגרות שיצטרפו למסחר בנאסד"ק. ההנפקה צפויה להיסגר ב-14 באוגוסט, כאשר החתמים בהנפקה הם Ladenburg Thalmann & Co.

סכום זה יצטרף לקופתה של רדהיל שעמדה ב-30 ביוני 2018 על 28 מיליון דולר וישמש אותה למימון השלב השני של ניסוי שלב שלוש לטיפול במחלת הקרוהן. מחלת קרוהן מוגדרת כדלקת לא זיהומית שפוגעת ברירית של מערכת העיכול וה-RHB-104 של רדהיל היא קומבינציה אנטיביוטית במתן אוראלי לטיפול במחלה.

רדהיל דיווחה בתחילת החודש על תוצאות הניסוי שלב 3 (אחד מתוך 2) שעיניי משקיעי הפארמה עקבו אחריו והתוצאות היו שנויות במחלוקת. על פניו הניסוי עמד בהצלחה ביעדו העיקרי וביעדי משנה עיקריים.

התוצאות הראשוניות הראו יעילות מובהקת של ה-RHB-104 על-פני פלצבו בהשגת הפוגה במחלה (remission) - היעד העיקרי של הניסוי. בנוסף, תרופת RHB-104 נמצאה בניסוי כבטוחה. בתגובה זינקה מניית רדהיל ב-50% במסחר בת"א.

אך ככל שהשעות חלפו, האופטימיות של ראשי החברה התחלפה לפסימיות של המשקיעים ומניית רדהיל סיימה את יום המסחר בטריטוריה האדומה. מדוע? כי למרות התוצאות הטובות, למתחרות של רדהיל היו תוצאות טובות יותר.

התרופה של רדהיל, שמורכבת משלוש תרופות אנטיביוטיות, היא לא היחידה בשוק הזה. מדובר בתרופה כימית, שמתמודדת מול תרופות ביולוגיות, כמו זו של סטלרה, שהציגו נסיגה של יותר מ-%‭50 במחלה, בעוד שרדהיל הציגה ‭ 27%‬ בלבד.

לכן, מהחברה - שטרם פרסום התוצאות נגעה במחיר של 9.5 דולר למניה - נאלצה לגייס בסכום הנמוך ב-37%, לפי מחיר של 6 דולר בלבד.

נאסד"ק נאסד"ק נאסד"ק

ירידה בשווי הגיוסים

רדהיל ביופארמה מתמקדת בפיתוח ומסחור תרופות מוגנות פטנט בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים, לטיפול במחלות הקשורות לדרכי העיכול. ההתמחות שלה היא ברכישת תרופות בשלבי פיתוח קליניים מתקדמים - שלב 2 או ‭ - 3‬ לאחר שקיבלו אישור מה-FDA - בדרך כלל למסלול מקוצר. בכך היא מפחיתה את רמת הסיכון הרגולטורית והפיתוחית.

מבחינה פיננסית, לרדהיל כמעט אין הכנסות, והחברה מסתמכת בעיקר על גיוסים. היא אמנם הגישה תשקיף מדף לגיוס של עד 117‬ מיליון דולר, אבל נאלצה כאמור להסתפק בסכום נמוך בהרבה.

זהו לא הגיוס הראשון של החברה, שהנפיקה כבר 3 פעמים, ובכל פעם במחיר יורד של המניה. ביולי 2015 גייסה רדהיל 40 מיליון דולר בהנפקה של 2.5 מיליון מניות במחיר של 16.25 דולר למניה.

בדצמבר 2016 היא גייסה 38 מיליון דולר בהנפקה של אותה כמות מניות ובמחיר של 10.25 דולר למניה, ואילו כעת, כאמור היא מנפיקה 4.16 מיליון מניות במחיר של 6 דולר בלבד, למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות