אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד כסף לחברון: הממשלה צפויה לאשר 10 מיליון שקל לפיתוח איזור התעשייה צילום: צביקה טישלר

עוד כסף לחברון: הממשלה צפויה לאשר 10 מיליון שקל לפיתוח איזור התעשייה

הכסף יוקצה מתקציב משרד הכלכליה כתוכנית סיוע מיוחדת לקריית ארבע וליישוב היהודי בחברון; בהמשך מתוכננת הרחבת איזור התעשייה ל-100 דונם

11.08.2018, 19:14 | צבי זרחיה

הממשלה צפויה לאשר מחר (א') הקצאת 10 מיליון שקל מתקציב משרד הכלכלה והתעשייה כתוכנית סיוע מיוחדת לקריית ארבע וליישוב היהודי בחברון - זאת לפי הצעתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הכלכלה אלי כהן. בהמשך לתוכנית הזו מתוכננת הרחבת איזור התעשייה בקריית ארבע ל-100 דונם.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי 2016 הוקמה מינהלת לאיזור התעשייה של קריית ארבע, כחלק ממתן מעטפת מענים למצב הביטחוני הקשה ששרר באיזור, ועקב סיווגה ברמת איום 5 שהיא רמת האיום הביטחוני הגבוהה ביותר.

מפעל טקסטיל בחברון, צילום: אי פי איי מפעל טקסטיל בחברון | צילום: אי פי איי מפעל טקסטיל בחברון, צילום: אי פי איי

בהצעת המחליטים לממשלה הוסבר כי "במסגרת פעילותה, קיבלה המינהלת בקשות רבות להקמת מפעלים, ובתי מלאכה באיזור התעשייה. מבדיקה שערך מינהל איזורי התעשייה במשרד הכלכלה עולה כי באיזור התעשייה הקיים של קריית ארבע, נותרו 12 דונמים פנויים לשיווק, מתוך 48 דונמים זמינים. כלומר 75% מאיזור התעשייה שווק למפעלים ובתי מלאכה, וכבר כעת יש עודף ביקושים לתעשייה מעבר להיצע הפנוי הקיים. היום ישנו תכנון מפורט לביצוע עבור שלב ג', של אותו איזור תעשיה, בשטח של כ-100 דונם".

לפי ההצעה, על מנת לענות על הביקוש הקיים, ועל מנת להרחיב את המענה התעסוקתי הקיים לתושבי האיזור, מוצע כי מינהל איזורי התעשייה במשרד הכלכלה יקצה סך של 10 מיליון שקל, מתקציב 2018 לצורך ביצוע פיתוח ראשוני. השלמת יתרת התקציב לפיתוח של 100 דונמים להרחבת איזור התעשיה - תתקוצב בהתאם לקצב השיווקים של אותם מגרשים, בכפוף להמלצות שיינתנו להקצאת הקרקע על ידי משרד הכלכלה והתעשייה.

שר הכלכלה והתעשייה כהן הסביר כי "התנופה הכלכלית באזורי התעשייה ביו"ש נמצאת בעיצומה הודות למגוון הטבות להם זכאים עסקים באזור לרבות הקצאת קרקעות, מענקי הקמה והטבות מס ממשרד הכלכלה והתעשייה. הרחבת אזור התעשייה בקריית ארבע נדרשת על רקע הביקושים, משלימה את תנופת הבניה למגורים ומחזקת את היציבות הביטחונית ביו"ש". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות