אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'וב חדש ליו"ר הבורסה אמנון נויבך - מונה לדירקטור בקבוצת צור שמיר צילום: אוראל כהן

ג'וב חדש ליו"ר הבורסה אמנון נויבך - מונה לדירקטור בקבוצת צור שמיר

רשות ני"ע הבהירה שאין בעיית ניגוד עניינים בכך שיו"ר הבורסה יכהן גם כדירקטור בחברה ציבורית; למרות זאת מתעוררת שאלה לגבי הארכת כהונתו של נויבך, שצפויה להסתיים באפריל הקרוב

12.08.2018, 11:46 | רחלי בינדמן

אמנון נויבך, יו"ר הבורסה לניירות ערך מצא לעצמו השלמת הכנסה לאחר שבנובמבר לפני קרוב לשנתיים קוצצה משרתו כיו"ר הבורסה לחצי משרה ועלות שכרו נחתכה ל-50 אלף שקל בחודש.

קראו עוד בכלכליסט

נויבך מונה לדירקטור בלתי תלוי בקבוצת צור שמיר שבשליטת משפחת שנידמן. נויבך יחליף בתפקיד את אבנר נוה שעוזב את הדירקטוריון.

צור שמיר היא קבוצה ציבורית גדולה החולשת על שלוש רגליים מרכזיות - פעילות נדל"ן דרך החברה הבת אדגר הציבורית, פעילות ביטוח ישיר ופעילות מימון ישיר.

אמנון נויבך, צילום: עמית שעל אמנון נויבך | צילום: עמית שעל אמנון נויבך, צילום: עמית שעל


 

לכאורה יש פוטנציאל ניגוד עניינים בכך שיו"ר הבורסה המפקחת על החברות הציבוריות ישב בדירקטוריון של אחת מהן, ובצור שמיר פנו בנושא לאישור רשות ניירות ערך. הרשות הבהירה כי מבחינת החוק לשינוי מבנה הבורסה, שמסדיר את פעילות הבורסה לאחר פרידתה משליטת הבנקים ובתי ההשקעות והפיכתה לגוף הפועל למטרות רווח, אין מניעה שהיו"ר יכהן כדירקטור בחברה ציבורית.

אף על פי כן, תקופת כהונתו של נויבך מסתיימת באפריל 2019 ועולה השאלה אם בכוונת נויבך לבקש להאריך את תקופת כהונתו לתקופה נוספת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות