אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל עמוד פייסבוק עם הרבה עוקבים אמריקאים? היכון למגבלות איור: ערן מנדל

מנהל עמוד פייסבוק עם הרבה עוקבים אמריקאים? היכון למגבלות

פייסבוק הודיעה שתדרוש ממפעילי עמודים זרים בעלי קהל אמריקאי גדול לאמת את מיקומם ולהטמיע כלי אבטחה חדשים. המטרה: לצמצם את הסיכוי לפייק ניוז ונסיונות מעורבות זרה במהלכים פוליטיים בארה"ב

12.08.2018, 12:19 | שירות כלכליסט
פייסבוק הודיעה אתמול (ש') כי בכוונתה להשיק תהליך אימות המיועד למנהלים של עמודים בעלי משתמשים אמריקאים רבים. מטרת התהליך היא להקשות על פתיחת עמודים באמצעות חשבון מזויף או פרוץ, או שימוש בהם לתעמולה זרה - כך דיווחה סוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך הנוכחי מגיע כשבוע לאחר שברשת החברתית חשפו קמפיין מתואם חדש שנועד להשפיע על בחירות אמצע הקדנציה שיתקיימו בארה"ב בנובמבר. בעקבות החשיפה הזו, בפייסבוק הסירו 32 עמודים וחשבונות מהאתר ומאינסטגרם, כחלק מהמאמצים להילחם בהתערבות זרה בפוליטיקה האמריקאית.

הדרישה החדשה תחייב מנהלי עמודי פייסבוק לאבטח את החשבון שלהם באמצעות תהליך אימות כפול ולאשר את כתובת המגורים הראשית שלהם. בפייסבוק מתכוונים להוסיף גם סעיף שיציג את הארץ ממנה מנוהל העמוד. הטענה היא כי התהליך הזה יקשה על צד שלישי להשתלט עמודים ולהפיץ תוכן בעייתי.

פייסבוק נלחמת בפייק ניוז, איור: ערן מנדל פייסבוק נלחמת בפייק ניוז | איור: ערן מנדל פייסבוק נלחמת בפייק ניוז, איור: ערן מנדל

לפי ההודעה שפרסמה החברה, תהליך האימות אורך מספר דקות בלבד. אדמין של עמוד הדורש אימות יקבל הודעה בתחילת הפיד שלו ומנהלים שלא יסכימו לבצע את ההליך לא יוכלו יותר לפרסם בעמוד. בפייסבוק ציינו שהאכיפה של הנוהל החדש תחל עוד החודש ואינסטגרם תצא בצעד דומה בשבועות הקרובים.

"המטרה שלנו היא למנוע מארגונים ואנשים פרטיים ליצור חשבונות שיוליכו שולל אנשים לגבי המהות והמטרות שלהם", נמסר בהודעה רשמית של פייסבוק. "העדכונים הללו הם חלק מהמאמצים המתמשכים שלנו להגדיל את האותנטיות והשקיפות של עמודים המנוהלים בפלטפורמה שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות