אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איתמר מדיקל מצפה לדחיפה מהשוק האמריקאי צילום: עמית שעל

איתמר מדיקל מצפה לדחיפה מהשוק האמריקאי

חברת המכשור הרפואי תגיש את המסמכים הנדרשים לרשות ני"ע בניו יורק לקראת רישום בנאסד"ק; באיתמר מאמינים שהחשיפה בארה"ב תגדיל את המחזורים ותדחוף את השווי של החברה

12.08.2018, 14:30 | דרור רייך

חברת המכשור הרפואי איתמר מדיקל תגיש את המסמכים הנדרשים לרשות ני"ע בניו יורק לקראת רישום בנאסד"ק - כך החליט דירקטוריון החברה. 

באיתמר מאמינים שהחשיפה בארה"ב תגדיל את המחזורים ותדחוף את השווי של החברה - הרישום עצמו יתבצע באמצעות תעודות ADR - American Depository Receipt, המייצגות את מניות החברה הנסחרות בת"א.    

קראו עוד בכלכליסט

מטרת המהלך היא לחזק את בסיס המשקיעים של החברה ולשדרג את רמות הסחירות במניה באמצעות גופי השקעה אמריקאיים וזרים. מעבר לכך, באיתמר מדיקל מאמינים שהמסחר מעבר לים יתרום לצמצום פערי השווי הלא מוצדקים לשיטתה בינה לבין המתחרות הנסחרות בניו יורק לפי שווי גבוה הרבה יותר משלה.

כך למשל חברת Inspire Medical – חברה זו רשמה מכירות שנתיות של 30 מיליון דולר, לעומת כ-20 מיליון דולר של איתמר מדיקל. בה בעת, אינספייר רושמת גם הפסד שנתי של 20 מיליון דולר, מול הפסד של 400 אלף דולר בלבד לאיתמר. על אף הנתונים הללו, אינספייר נסחרת בשווי של כמיליארד דולר, בעוד שאיתמר בשווי של כ-80-75 מיליארד דולר בלבד

 

קרן ויולה היא בעלת המניות המהותית באיתמר - ויולה פרייבט אקוויטי היא קרן השקעות המתמקדת בחברות טכנולוגיה בוגרות, פרטיות או ציבוריות, הנמצאות בשלבי צמיחה, ושהן בעלות פעילות גלובלית.הקרן מחזיקה כעת ב-25% ממניות איתמר, לאחר מהלך מדורג של רכישות שהחל באוגוסט 2015. נציגי הקרן יונתן קולבר (שותף כללי בויולה ומנכ"ל קונצרן כור בעבר) וסמי תותח, שותף כללי בקרן ויולה ומראשי אמדוקס, מכהנים בדירקטוריון החברה.

גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: עמית שעל גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל | צילום: עמית שעל גלעד גליק מנכ"ל איתמר מדיקל, צילום: עמית שעל

"נכון שכבר ב-2015 רצינו ללכת לנאסד"ק, היינו כבר ממש באמצע התהליך, אבל קרה מה שקרה בשוק הסיני וזה בוטל. אז באו קרן ויולה ונתנו לנו כ-30 מיליון דולר ביחד עם מוסדיים ישראלים וכבר לא היינו זקוקים לכספי ההנפקה בשעתו", מספר גלעד גליק, מנכ"ל איתמר מדיקל.

"אני מאמין שעד חג ההודיה (טנקס גיבינג) נציג גידול של 20% בהכנסות", הוסיף גליק. איתמר מכרה עד לאחרונה 2 מוצרים עיקריים, EndoPat ו־WatchPat, שבעזרת טכנולוגיות מאפשרות לנטר מחלות בכלי הדם באמצעים לא פולשניים, באמצעות חיישן שמולבש על אצבעו של החולה הרגיש לשינויים בנפח זרימת הדם.

המוצר הראשון נועד לאבחון של מחלות קרדיווסקולריות, המובילות להתקף לב, והמוצר השני מיועד לבדיקת הפרעות שינה שמאפיינות חלק גדול מאנשים הסובלים מבעיות לב. ההפסד התפעולי של איתמר מדיקל ברבעון השני של 2018 הצטמצם ב-58% והסתכם ב-400 אלף דולר, לעומת הפסד של 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות