אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החקירה של מנכ"ל אינובטיב הועברה להכרעת הפרקליטות

בלעדי לכלכליסט

החקירה של מנכ"ל אינובטיב הועברה להכרעת הפרקליטות

על פי החשד, אינובטיב גייסה ממאות משקיעים 24 מיליון שקל במשך עשור ללא תשקיף. רון חן נחשד שלקח מהכספים לבניית ביתו הפרטי - וזה עוקל

13.08.2018, 08:08 | נעמי צורף

צוות החקירה המשותף של רשות ני"ע ורשות המסים סיים לאחרונה את החקירה בעניינו של רון חן, מנכ"ל אינובטיב. התיק הועבר לפרקליטות לעיון והחלטה, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

חן, הבעלים (98.56%) של החברה מנתניה, העוסקת בפיתוח פטנטים, נעצר ונחקר בנובמבר האחרון בחשד להונאת משקיעים ועבירות מס. הוא שוחרר בתנאים מגבילים, בהם הפקדת ערבויות של 350 אלף שקל ואיסור יציאה מהארץ ל־180 יום.

על פי החשד, ב־2016-2006 גייסה אינובטיב ממאות משקיעים 24 מיליון שקל ללא תשקיף; זאת בדרכי מרמה ותוך הטעיית המשקיעים ביחס להליך פיתוח המוצרים. חן, כך החשד, השתמש בכספי המשקיעים לצרכיו הפרטיים ולשימושים שאינם קשורים בפיתוח המוצרים או בהשקעה בחברות האמורות שבבעלותו. זאת לאחר שקיבל אותם בשל מצגי שווא בנוגע לפיתוח המוצרים, ייצורם, בשלותם וההכנסות הצפויות מהם. בנוסף, על פי החשד, חן לא העביר דיווח מלא ומהימן לרשות המיסים על הכנסותיו.

במאי האחרון פורסם ב"כלכליסט" כי על פי החשד של צוות החקירה, חן עשה שימוש בכספים שגייס ממשקיעים לבניית ביתו הפרטי בזכרון יעקב. לאור החשד, הוטל עיקול על הבית.

הרשויות מייחסות לחן חשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, הצעת ני"ע לציבור ללא תשקיף, מסירת פרטים מטעים בהודעה לרשות ני"ע ועבירות מרמה לפי פקודת מס הכנסה וחוק מיסוי מקרקעין.

רון חן. מכחיש את החשדות רון חן. מכחיש את החשדות רון חן. מכחיש את החשדות

בניגוד להוראה

על פי המסמכים שהוגשו לבית המשפט, אינובטיב, שהוקמה ב־2006, פועלת באמצעות שתי חברות־בנות פרטיות, טיסטרון ודרייב דה לייט. חן היה מעורב בכל פעילות החברות, בפרט בתהליך גיוס הכספים ובפיתוח העסקי של המוצרים.

מהחקירה עולה כי החברה מסרה פרטים מטעים לרשות ני"ע לגבי מספר המשקיעים והיקף השקעתם. באמצעות חן ואחרים המשיכה אינובטיב לגייס כספים אף שהרשות הורתה לה לחדול מיידית.

עו"ד יאיר חן מסר כי בא כוחו, רון חן "מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו. מה שהתחיל בקול תרועה רמה הסתיים בענות חלושה. תחילה טענה הרשות כי מרשי הונה משקיעים וכי אין מכונת ייצור כלל, דבר שנבדק על ידי חוקרי הרשות ונמצא שקיימת מכונה באיטליה שהחלה פס ייצור בעולם. בניגוד לפרסומים, מרשי לא נעצר כלל, אלא נחקר ברשות, מסר גירסה מלאה ושיתף פעולה.אין ספק כי הפירסומים השיקריים גרמו נזק ממשי וכיום מרשי פועל ללא לאות להשיב את החברה לפעילות".

מגמה גוברת

בשלוש השנים האחרונות אפשר לראות מגמה הולכת וגדלה של תיקים פליליים ומנהליים שנפתחים, העוסקים בעבירות מכירה והצעה של ניירות ערך ללא תשקיף. מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר מובילה את החקירות הללו ברשות ני"ע, תיקים בעבירות אלו, אליהם מתייחסת הרשות בחומרה רבה, מהווים חלק גדול מעשייתה של המחלקה בתקופה האחרונה בשל ריבוי עבירות מסוג זה. בעניין שני תיקים - אמיר ברמלי (קרן קלע ורוביקון) וחיליק טפירו (קרן אור) - כבר הוגשו כתבי אישום, ואליהם מצטרף תיק אינובטיב. במקביל מנהלת המחלקה עוד חמישה בירורים מנהליים שכאלה.

כדי להכריע אם ללכת בכיוון של חקירה פלילית או בירור מנהלי, נבחנות שלוש נקודות מרכזיות: חומרת ואופי העבירות; מוצקות הראיות; ומדיניות האכיפה של הרשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
נוכל
רון חן אדם שקרן ורמאי מאין כמוהו אלוהים ישלם לו על מעשיו שהונה משקיעים למה נעצרבכלל? הכל סתם ? אין עשן בלי אש . הפרקליטות תמרר לו את החיים בטח שהם לא פרייארים בכלל . מעסיק שם את דודו זוארץ הנוכל הראשי אחריי שהלך מאחוריי גבו וסחט משקיעים . הכל יתגלה בסוף . יש אלוהים בשמיים והוא כבר ישלם לו על כך . 0 של בן אדם חלאת המין האנושי לא פלא שכבר גרוש 5 פעמים בוגד ורימה גם נשים
ורדה דולושביץ כהנא  |  22.11.18
8.
נוכלות
הוא לא צדיק כזה גדול הלך ובנה וילה מפלצתית בזכרון יעקב בגבעת עדן הרים הילולה עם אמנים מוכרים מהזמר הים תיכוני ים אוכל ים פאר ולוקסוס ואין כלום !!!!! נוסע ברכב יוקרה מרצדס ספורט על חשבון המשקיעים , הפרקליטות הם כרישים הם יגלו הכל מהכל עליו , נקווה שלא והכל היה סתם אבל הם יטחנו לו את המעיים והנשמה שלו . אם רימה ועקץ זה סופו ההולך ומתקרב . הוא יירקב בכלא כמה שנים ואז ייצא משם נכה אם המון מחלות וייסורים במידה והכל נכון עליו !!!! סתם לא באו עליו אין סתם יש פה משהו מחשיד מסריח מאוד . נחיה ונראה !!!!!
עליזה דולינסקיץ פאר  |  19.08.18
7.
האמת תנצח
יש עובדות בשטח אמרתם הוא נעצר ומעולם לא נעצר רק נחקר אמרתם אין פטנטים ויש פטנטים רשומים אמרתם אין מכונה ויש מכונה באיטליה אמרתם בנה בית על חשבון המשקיעים וזה מכספי הלוואה אז כמה עוד לנסות ולהזיק אז נכון זה גרם הרבה נזק לחברה ולבן אדם המקסים הזה שמהמקום הכי נמוך מתרומם לאט לאט ומחזיר את החברה ליציבות וכולנו יחד נהנה מהפירות הדרך להצלחה רצופה בהמון מיכשולים לכן בשמי לכם כל המשקיעים אתם יודעים על איזה מוצר מדהים השקעתם אתם יודעים וכל העולם עוד ידע תהיה חזק רון היקר אני מחזק את ידיך ואת משפחתך
משקיע  |  16.08.18
6.
חדל קישקושים
לתגובה 5 חדלי קישקושים כלא על מה הוא יקבל כלא הןא לא רימה אף אחד כל המשקיעים שלו השקיעו במוצר הכי טוב בשוק ואת עוד תבלעי את המילים שלך חכי בסבלנות הבן אדם הזה ישר והגון לא רימה אף אחד יש לו מכונה מדהימה באיטליה יש ייצור ובגלל שאנשים כמוך מלכלכים אני מאמין מקנאה ולא יותר אז דואגים להכפיש אותו בהחלט ידך קלה על המקלדת רון היקר תראה לכולם על מה עבדת 10 שנים תוכיח לכל המיתיפייפים האלה איך אתה מגיע לאקזיט וצוחק על כולם אנחנו איתך אנחנו אוהבים ומאמינים בך לא ניזונים משום שמועות אנחנו איתך באש ובמים❤️
משקיע  |  15.08.18
לכל התגובות