אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם מחלבות גד מעלה מחירים של חלק מהמוצרים ב-2.2% צילום: יריב כץ

בלעדי לכלכליסט

גם מחלבות גד מעלה מחירים של חלק מהמוצרים ב-2.2%

בשבוע שעבר הודיעו תנובה וטרה על עליית מחירים במגוון מוצרים בשיעור של 1.5%-3.4%. ההתייקרויות הן על רקע עלייה מתמשכת במחיר החלב הגולמי בכ-10%

13.08.2018, 10:25 | אורנה יפת

אחרי תנובה וטרה, גם מחלבות גד הודיעה לקמעונאים על התייקרות מוצרי החלב שלה. ל"כלכליסט" נודע כי מחלבות גד הודיעה הבוקר  (ב') לרשתות השיווק כי חלק ממוצריה יתייקרו החל מה-19 באוגוסט ב-2.2% בממוצע.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הודיעו תנובה וטרה על עליית מחירים של מגוון מוצרים בשיעור של 1.5% עד 3.4%. המחלבה היחידה שלא מעלה בשלב זה מחירים היא מחלבת שטראוס.

מחלבות גד, צילום: צביקה דור מחלבות גד | צילום: צביקה דור מחלבות גד, צילום: צביקה דור

ההתייקרויות באות על רקע עלייה מתמשכת במחיר החלב הגולמי שמאז שנה שעברה התייקר בכ-10%. על אף ההתייקרות בחלב הגולמי והמלצץת ועדת המחירים מלפני חמישה חודשים להעלות את מחירי המוצרי החלב, מסרב שר האוצר משה כחלון לאמץ את המלצות הוועדה ולהעלות מחירים של מוצרי החלב המפוקחים.

על רקע זה הודיעו השבוע תנובה וטרה כי הן מייקרות את מוצרי החלב שאינם בפיקוח. כעת, גם מחלבת גד, שהיא מחלבה קטנה יותר המתמחה בייצור גבינת מוצרלה ואינה משווקת מוצרי חלב מפוקחים, הודיעה גם היא על התייקרות מחירים שתיכנס לתוקף מייד לאחר החג.

מחלבות גד מסרו בתגובה: "בעקבות עלייה נמשכת במחירי החלב הגולמי והתשומות, אנו מודיעים על עליית מחירים בחלק ממוצרינו. החברה עשתה כמיטב יכולתה להימנע מעליית מחירים באופן גורף, ולכן רק בחלק מן המוצרים בוצעה עלייה וגם היא בהגדרות המומלצות על פי הוועדה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
להפסיק לקנות "תנובה" ו"טרה" כבר עכשיו, לפני ההתייקרות של יתר הקרטלים
כל הקרטלים ינצלו את האומץ של הקרטל הגדול "תנובה", הציבור חייב להבין שכל קרטל שכזה יכול לעשות כרצונו, וראו אנו מתחילים להיכנס ל"יוקר מחיה" חדש, כאשר כל הירקות והפירות, הבשר והעופות, מוצרי הגבינות למינהם, ושאר הקר הקרטלים והמונופולים הגדולים שמחזיקים את הכלכלה הישראלית בבייצים, הציבור חייב לצאת כבר עכשיו להפגנות, להתאגד נגד הקרטלים האילו שמתייחסים לרווח העצום שלהם, ולא לתושבי המדינה, מס' משפחות,ומונופולים, שמחזיקים את כל הכלכלה שלנו, אם זה היבואנים,או היצרנים בארץ, אם פעם אמרנו לקנות כחול לבן, היום עדיף כבר לקנות תוצרת חוץ,
שימי  |  13.08.18
לכל התגובות